Loty próbne Taifunem

Taifun (fot. trendak.eu)

Na początku tygodnia inżynierowie firmy Aviation Artur Trendak zakończyli ostatnie poprawki związane z ustawieniami wydajności silnika w nowym modelu wiatrakowca Taifun.

Po zakończonym locie pilot testowy powiedział: „Całkowicie nowa jakość” poprzez brak wibracji podczas lotu oraz „rewelacyjne szybowanie” dzięki czemu będziemy mogli odczuć nowe doznania w powietrzu. Dodatkowo w nowym modelu wiatrakowca została poprawiona aerodynamika oraz zwiększona moc poprzez system wtrysku ROTAX Turbo opracowany przy współpracy firmy Aviation Artur Trendak i Politechniki Lubelskiej.

Duża komfortowa kabina, lepsze właściwości aerodynamiczne i więcej mocy, a wszystko to w oparciu o wysoką jakość wykończenia – tak skomentował osiągi i wygląd, szef oraz założyciel firmy Pan Artur Trendak.

Zaprezentowany model wiatrakowca będzie dostępny w sprzedaży pod koniec sierpnia, już pojawiają się pierwsze zamówienia kierowane ze Stanów Zjednoczonych i Azji.

Informacje na temat modelu oraz dostępnych pakietów wyposażenia udostępniamy na naszej stronie internetowej, jednocześnie zachęcamy do kontaktu z działem sprzedaży w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Dział Prasowy
Aviation Artur Trendak

Źródło: Aviation Artur Trendak
comments powered by Disqus