FL Technics JETS będzie serwisować prywatne odrzutowce

Avia Solutions Group

Litewski holding lotniczy Avia Solutions Group utworzył nową spółkę zależną FL Technics JETS. Firma będzie się zajmować utrzymaniem i naprawą prywatnych odrzutowców.

Początkowo FL Technics JETS będzie obsługiwać samoloty typu Hawker Beechcraft BAe 125 700/750/800/800XP/850XP/900XP. W przyszłości firma planuje zapewniać serwis także dla Bombardiera Challenger 600, Embraera Legacy 450/500/600 i innych popularnych modeli prywatnych samolotów.
Avia Solutions Group zamierza do 2015 r. zainwestować w spółkę 4 mln dolarów.

Nowa firma będzie korzystać z doświadczenia i bazy technicznej spółki FL Technics, która od ponad 20 lat zajmuje się serwisowaniem dużych samolotów pasażerskich i transportowych. Wileńskie hangary FL Technics zostaną wyposażone w dwa stanowiska dla małych samolotów. W planach na lata 2013 -2015 jest budowa oddzielnego hangaru.

Już w 2012 r. spółka będzie zatrudniać do 50 specjalistów, przeszkolonych w FL Technics, i obsłuży co najmniej 15 samolotów, co zapewni jej przychód w wysokości ok. 3 mln dolarów.

FL Technics JETS będzie świadczyć usługi liniowej i podstawowej obsługi samolotów, jak również dokonywać napraw wyposażenia wnętrz kabin odrzutowców.

Według Dariusza Salugi, dyrektora FL Technics JETS, rozpoczęcie świadczenia tego typu usług jest odpowiedzią na zapotrzebowania rynku. Pomimo kryzysu gospodarczego, liczba prywatnych odrzutowców w regionie stale wzrasta. Tylko w Rosji jest obecnie ok. 300 takich maszyn, a do 2025 r. ich liczba ma się zwiększyć do 550-590 sztuk.

- Dostrzegliśmy w regionie niedostatek usług serwisowych dla prywatnych odrzutowców. Obecnie większość z tych maszyn jest serwisowana w Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Otworzenie centrum serwisowego na Litwie, umożliwi naszym klientom skrócić odległość do serwisu, skorzystać usług profesjonalistów i obniżyć koszty obsługi – podkreśla Dariusz Saluga.

FL Technics JETS jest piątą spółką należącą do Avia Solutions Group. Pozostałe to: FL Technics, Baltic Aviation Academy (usługi szkoleniowe), Baltic Ground Services (usługi handlingowe) i Small Planet Airlines (usługi czarterowe).

Źródło: Avia Solutions Group
comments powered by Disqus