W Bangladeszu startujący B738 uderzył w dwie krowy

B738 należący do Biman Bangladesh, fot. Aviation Network

30 listopada, B738 należący do linii Biman Bangladesh (znaki rejestracyjne S2-AEQ) wykonywał lot BG-438 z Cox Bazar do Dhaki (Bangladesz) z 94 pasażerami i 6 członkami załogi na pokładzie. O 11.35 UTC samolot rozpędzał się z pasa startowego 35 lotniska w Cox Bazar i w momencie rotacji uderzył w dwie znajdujące się na nim krowy.

W wyniku uderzenia oba zwierzęta zginęły. Samolot kontynuował wznoszenie do FL100 (przelot był zaplanowany na FL180) i kontynuował lot do Dhaki. Następnie po 62 minutach lotu B738 wykonał niski przelot nad pasem 14 w Dhace, a potem standardowe podejście i bezpieczne lądowanie. Po przylocie samolot został uziemiony do czasu oceny uszkodzeń.

Lotnisko Cox Bazar potwierdziło, że startując odrzutowiec uderzył w dwie krowy, które następnie znaleziono martwe na pasie startowym. Według lokalnych mediów, w zwierzęta uderzyło albo skrzydło albo goleń podwozia głównego. Lokalna policja poinformowała, że to było prawe skrzydło, ale lotnisko w Dhace raportowało, że samolot miał później problemy z podwoziem.

Więcej informacji na temat tego zdarzenia dostępnych jest na stronie www.avherald.com
 

Źródło: avherald
comments powered by Disqus