Mayday A320 British Airways na końcowym podejściu do LHR

British Airways, fot. AFP

2 stycznia, A320 należący do British Airways (znaki rejestracyjne G-EUYM) wykonywał lot BA-633 z Aten na lotnisko London Heathrow i znajdował się na końcowym podejściu do pasa 27R ok. 4 NM przed progiem dogi startowej, kiedy kapitan założył maskę tlenową i zgłosił do ATC Mayday, Mayday dodając, że kontynuuje podejście. Samolot wylądował bezpiecznie ok 2 minuty później.

4 stycznia zostały upublicznione szczegóły tego incydentu. Na podejściu do Heathrow kapitan wyczuł zapach brudnych starych skarpet, ale FO, który był pilotem lecącym, nie potwierdzał tych odczuć. Kapitan zauważył, że zapach się rozprasza, jednak wtedy pierwszy oficer zaczął ciężko oddychać, pochylił się do przodu i nie odpowiadał na pytania kapitana.

Kapitan przejął kontrolę nad statkiem powietrznym, założył maskę tlenową, zgłosił Mayday, skonfigurował samolot do lądowania i bezpiecznie wylądował. Po wylądowaniu FO został przebadany przez personel medyczny i wrócił do zdrowia. Pasażerowie i personel pokładowy pozostawali nieświadomi sytuacji do momentu, gdy samolot nie wylądował.

Więcej informacji na temat tego incydentu dostępnych jest na stronie www.avherald.com
 

Źródło: avherald
comments powered by Disqus