Przejdź do treści
Miejsce wypadku dwóch śmigłowców Eurocopter EC 130B4 w okolicy miasta Gold Coast we wschodniej Australii (fot. kadr z filmu na news.com.au)
Źródło artykułu

Australia: cztery osoby zginęły w zderzeniu dwóch śmigłowców

Dwa śmigłowce Eurocopter EC 130B4 (znaki rejestracyjne VH-XKQ i VH-XH9) zderzyły się w poniedziałek w okolicy miasta Gold Coast we wschodniej Australii. Cztery osoby zginęły, trzy są poważnie ranne - poinformowały lokalne władze.

Służby ratunkowe zostały wezwane na miejsce wypadku w pobliżu parku rozrywki Sea World około godz. 14 czasu lokalnego (godz. 5 w Polsce) – przekazał Gary Worrell, pełniący obowiązki inspektora policji w Queensland.

Worrell dodał, że po kolizji oba śmigłowce lądowały awaryjnie. VH-XKQ został uszkodzony w stopniu niemożliwym do naprawy, a VH-XH9 został poważnie uszkodzony.

Pilot, który stracił życie po zderzeniu dwóch helikopterów należących do Sea World Tour na Gold Coast w poniedziałek, został zidentyfikowany jako Ashley Jenkinson, szanowana postać w branży lotniczej.

Pan Jenkinson, który pracował jako główny pilot w Sea World Helicopters, i trzech jego pasażerów zginęło w incydencie, a trzech dodatkowych pasażerów – kobieta i dwóch młodych chłopców – zostało zabranych do szpitala uniwersyteckiego Gold Coast w stanie krytycznym.

Pasażerowie drugiego helikoptera, któremu udało się bezpiecznie wylądować na mieliźnie, odnieśli stosunkowo niewielkie obrażenia.

Ci, którzy znali 40-letniego Jenkinsona, oddali hołd jego "heroicznym" czynom podczas zeszłorocznych powodzi, kiedy dostarczał paczki ludziom, którzy zostali odcięci, i opisali go jako "prawdziwą legendę".

"Ten niesamowity główny pilot wykonał wiele lotów tam i z powrotem do potrzebujących, w tym do bardzo odległych obszarów" – napisała na Facebooku przyjaciółka Billie Frank.

Australijskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu poinformowało, że wszczęło dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony