Latawce na Bemowie - 19. Mistrzostwa Warszawy Młodzików

Latawce na Bemowie - 19. Mistrzostwa Warszawy Młodzików (fot. artbem.pl)

Zapraszamy do udziału w 19. Mistrzostwach Warszawy Młodzików w konkurencji latawców płaskich i skrzynkowych pod patronatem Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Zawody odbędą się w niedzielę 4.10.2015 r. na lotnisku Bemowo.

Impreza ma charakter sportowo-rekreacyjny. Będą to otwarte mistrzostwa Aeroklubu Warszawskiego w kategorii latawców płaskich (FLP) i skrzynkowych (FLS). Zgodnie z regulaminem Aeroklubu Polskiego, mogą w nich uczestniczyć dziewczęta i chłopcy w wieku do lat 14 – przy czym bierze się pod uwagę tylko rok urodzenia. W celu popularyzacji latawców wśród najmłodszych, organizator przeprowadzi dodatkową klasyfikację dla zawodników do lat 10.

Warunkiem uczestnictwa (w tym także osób niezrzeszonych) jest zgłoszenie się z latawcem do komisji sędziowskiej w dniu zawodów – o godz. 9:00. Dla zwycięzców indywidualnych i drużynowych przewidziano dyplomy, puchary i wiele ciekawych nagród.

Atrakcje dodatkowe (dla wszystkich zwolenników rekreacji latawcowej - wiek bez ograniczeń):
• konkurs otwarty OPEN, w którym będzie można startować latawcami dowolnej konstrukcji. Ze względów organizacyjnych, w konkursie OPEN oceniane będą tylko te latawce, które z powodów regulaminowych nie mogły być demonstrowane w żadnej z konkurencji: FLP, FLS i FLA,
• konkurs latawców akrobacyjnych (FLA),
• warsztaty latawcowe dla maluchów pn. "fabryka latawczyka"
• pokazy modeli latających,
• pokazy latawców profesjonalnych – przewidujemy udział gości zagranicznych.

Warto nadmienić, że zawody latawcowe w Polsce, zwane "Świętem Latawca", mają ponad 50-letnią historię i odbywają się pod patronatem Aeroklubu Polskiego.

Sześć godzin w latawcowym klimacie daje uczestnikom wiele radości i sporo emocji - wszak to poważna walka o mistrzowskie tytuły wszystkich Młodzików z Warszawy i okolic! Jednym słowem, to wspaniała impreza rekreacyjna na świeżym powietrzu. Po kilkunastu latach rozgrywania "Latawców na Bemowie" najmłodsi modelarze z warszawskich klubów wiedzą już, że bemowska impreza obfituje w atrakcyjne puchary, nagrody i dyplomy. Wszyscy mistrzowie, indywidualni i drużynowi, otrzymają puchary i medale fundowane przez Urząd Dzielnicy Bemowo.

Wszystkich fanów latawcowego szaleństwa serdecznie zapraszamy na lotnisko!

Więcej szczegółów o imprezie i formularz zgłoszenia dla uczestników grupowych można znaleźć na stronie www.artbem.pl/aeromodelklub.

Źródło: artbem.pl
comments powered by Disqus