19. Latawce na Bemowie

19. Latawce na Bemowie (fot. Ewa Tyburczy)

19. Mistrzostwa Warszawy Młodzików w konkurencji latawców płaskich i skrzynkowych pn. Latawce na Bemowie, pod patronatem Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, zostały rozegrane 4 października na lotnisku Bemowo.

Latawce w stolicy - na taką skalę, to może być tylko Bemowo. Impreza ściągnęła na lotnisko wielu miłośników latawcowego sportu i rekreacji. Dzieci do lat 14 rywalizowały o tytuły mistrzów Warszawy w konkurencji latawców płaskich i skrzynkowych. Najlepsi zawodnicy (po dwóch z każdej) pojadą za tydzień do Włocławka, by reprezentować stolicę na Latawcowych Mistrzostwach Polski.

Oprócz wspomnianych konkursów rozegrano też konkurencję OPEN. Świetnym dopełnieniem latawcowych zmagań były loty małych latawców bambusowo-papierowych, które można nazwać "made in... fabryka latawczyka". Animatorzy z Bemowskiego Centrum Kultury, prowadzący warsztaty, mieli pełne ręce roboty, ale efekty ich pracy były imponujące.

Uczestnicy zawodów i licznie przybyli widzowie mogli też podziwiać pokazy modeli latających, jak również przejechać się na wózku buggy ciągnionym przez duży latawiec czterolinkowy. Producent latawców "IKAR" zaprezentował interesującą ekspozycję latawców sportowych i rekreacyjnych. W porze lunch'u wszystkich zawodników poczęstowano tradycyjną grochówką.

Mistrzostwom patronował Urząd Dzielnicy Bemowo. Imprezę wizytowali: Prezes Aeroklubu Warszawskiego Rafał Woźnicki, Kierownik Zarządzający Lotniska Warszawa-Babice - Zbigniew Usiądek oraz Dyrektor Bemowskiego Centrum Kultury - Marcin Jasiński. Doskonała pogoda (jakiej nie pamietają najstarsi Bemowianie), klimat prawdziwego lotniska oraz trofea i nagrody sprawiły, że wszyscy uczestnicy opuszczali płytę lotniska z miną - raczej zadowolonych.

Wyniki

Galeria zdjęć

Źródło: artbem.pl
comments powered by Disqus