Zlot AOPA na lotnisku Duxford pod Londynem

AOPA UK

Brytyjski oddział AOPA poinformował, iż 10 września na lotnisku Duxford pod Londynem, organizuje zlot, na który zaproszeni są wszyscy członkowie AOPA z Europy. Impreza obejmie szereg ważnych prezentacji na temat kluczowych kwestii dotyczących lotnictwa ogólnego.

Na spotkaniu wystąpi Dyrektor Urzędu Lotnictwa Cywilnego ds. Licencjonowania Personelu lotniczego, Cliff Whittaker, który wygłosi przemówienie odnoszące się do kwestii związanych z licencjonowaniem personelu lotniczego, a następnie jeden z urzędników Instytucji poruszy temat ograniczeń w przestrzeni powietrznej podczas Olimpiady w 2012 r. Dodatkowo, wiceprezes IAOPA, Martin Robinson, oceni stan przemysłu GA. Członkowie stowarzyszenia będą mieli okazję zadawać pytania i wziąć udział w dyskusji. Mile widziane będą również osoby niezrzeszone.

Impreza, zwana Bonus Day AOPA, to już drugi z kolei doroczny zjazd w Duxford, które to lotnisko jest uważane za jedno z najbardziej przyjaznych dla GA w Wielkiej Brytanii. Na jego terenie znajduje się bogata kolekcja samolotów Muzeum Wojny Imperialnej, jednej z najlepszych tego typu placówek na świecie. Wśród jej zbiorów znajdują się m.in. kultowe brytyjskie samoloty Hurricane, Spitfire, Lancaster i Vulcan, a także zagraniczne B-17, SR-71, B-52 i F-4. Opłata za lądowanie w dniu imprezy została obniżona do 7 funtów i zawiera zniżkę na wstęp do muzeum.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.aopa.co.uk

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus