Nowe przepisy umożliwią korzystanie z prywatnych lotnisk

AOPA

Stowarzyszenie Pilotów i Właścicieli Samolotów (AOPA), ogłosiło, iż prywatne lotniska w stanie Tennessee mogą otrzymać wymaganą przepisami ochronę, co sprawi, że staną się dostępne dla szerszego grona użytkowników. Organizacja ma nadzieję, że podobne przepisy zostaną wprowadzone również w innych regionach kraju. W chwili obecnej projekt ustawy zapewniający ubezpieczenie właścicieli prywatnych lotnisk, czeka na podpis gubernatora Phila Bredesena.

"Nie ma większego zadowolenia z latania niż przy operowaniu z małych trawiastych pasów", powiedział Regionalny Przedstawiciel Stowarzyszenia AOPA, Bob Minter. "Myślę, że wielu właścicieli jest zainteresowanych tym, żeby ich lotniska były używane do zachęcania młodych ludzi do latania." Właściciel T-Top Airfield i członek AOPA, Ken Franks, który zainicjował wznowienie wysiłków w zakresie ubezpieczenia, zmobilizował w całym stanie także ponad 200 entuzjastów i właścicieli prywatnych lotnisk.

Ubezpieczenie może ograniczyć osobistą odpowiedzialność ponad 125 prywatnych właścicieli, co pozwoli im otworzyć swoje lądowiska do użytku rekreacyjnego. Projekt ustawy nakłada te same obowiązki na "właściciela ziemi, dzierżawcę, użytkownika, lub inną osobę zarządzającą gruntami, które służą do rekreacyjnych, niekomercyjnych operacji statków powietrznych lub niekomercyjnych operacji rekreacyjnych statków ultralekkich, co na właścicieli, których grunty są wykorzystywane do polowania, wędkarstwa, campingu, żeglarstwa, narciarstwa lub innych działań.”

Reprezentant Stanu, Ty Cobb i Senator Stanu, Doug Jackson poparli wniosek w swoich Izbach i odegrali instrumentalną rolę w przyjęciu ustawy. Minter w ostatnim czasie spotkał się z grupą właścicieli lotnisk i powiedział, że wielu z nich nie tylko czeka na otwarcie ich pasów dla publicznego użytku, ale także na to by zwiększać zainteresowanie lotnictwem wśród dzisiejszej młodzieży. "Myślę, że otworzy to wiele drzwi" powiedział Minter i dodał , że "Zarządzający lądowiskami z pewnością będą organizowali różnego rodzaju imprezy, żeby tylko przyciągnąć lokalną społeczność."

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus