AOPA weźmie udział w dorocznym rajdzie wokół Francji

Tour aérien des jeunes pilotes 2013

Każdego roku, Francuska Federacja Aeroklubów (FFA) organizuje rajd wokół Francji, w którym uczestniczą młodzi piloci w wieku od 18 do 25 lat. Po rygorystycznym procesie selekcji, zakwalifikowane osoby konkurują w różnych dyscyplinach testujących poziom ich umiejętności pilotażu, precyzji latania i nawigowania. W tegorocznej edycji imprezy, która będzie rozgrywana w dniach od 14 do 28 lipca, weźmie udział 40 młodych lotników.

Po raz pierwszy, AOPA USA, AOPA France i FFA zawiązały współpracę w celu dopuszczenia do imprezy młodego amerykańskiego pilota. Po rozpatrzeniu 78 wniosków, AOPA USA zakwalifikowała do współzawodnictwa we Francji Jennifer Guetterman, która po przylocie do stolicy Francji zostanie powitana przez członków miejscowego AOPA, a następnie przez kilka dni będzie adoptowała się do europejskiej strefy czasowej. AOPA France zorganizowało dla niej bezpłatnie samolot DA40, który został przekazany przez firmę ATA, francuskiego dealera Diamond Aircraft.

Jacques Callies, prezes AOPA France, powiedział: "Organizacje AOPA USA i AOPA France są zachwycone tą wyjątkową okazją do współpracy z FFA. Francja jest krajem porównywalnym wielkościowo do stanu Teksas, a funkcjonuje tu ponad 600 aeroklubów, które są najbardziej aktywne ze wszystkich na całym świecie. Wszystkie trzy stowarzyszenia oceniają to wydarzenie jako wyjątkową okazję do przekazania społeczeństwu wiadomości, że latanie jest możliwością rozpoczęcia kariery w przemyśle lotniczym".

"Goszczenie Jennifer we Francji będzie dla nas wielką przyjemnością. Od wielu lat współpracujemy z FFA i to naprawdę miłe, że możemy zorganizować wspólnie udział młodej pilotki z USA w tym wydarzeniu. To pokazuje, że po obu stronach na Atlantyku, wszystkie organizacje i federacje lotnicze są w stanie współpracować, aby wywierać pozytywny wpływ na lotnictwo ogólne i jego przyszłość", dodał.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus