AOPA: Podpisz petycję aby ocalić historyczne lotnisko w Belgii

Lotnisko Spa w Belgii

Jedno z najstarszych lotnisk w Belgii, Spa La Sauvenière, zostało zamknięte w wyniku kampanii prowadzonej przez grupę ekologów i lokalną firmę produkującą wodę mineralną. W związku z powyższym, Stowarzyszenie AOPA prosi swoich członków o rozważenie podpisania się pod petycją, która ma doprowadzić do ponownego otwarcia obiektu.

Po decyzji wydanej przez belgijskiego ministra transportu regionalnego Philippe’a Henry’ego, historyczne lotnisko Spa (EBSP) zostało zamknięte w dniu 21 lutego po ponad 100 latach służby jako lotnisko GA. Decyzja ta oznacza zniszczenie ponad 40 miejsc pracy na lotnisku, a dla setek tysięcy pilotów i skoczków utratę bazy. AOPA ogłosiła, iż w najbliższym czasie dojdzie do kilku spotkań z politykami wysokiej rangi, które to działania mają pomóc w przywróceniu Spa do poprzedniej funkcjonalności.

Jest niezwykle istotne, aby pokazać poparcie dla kontynuacji działalności lotniczej tego obiektu, w związku z czym AOPA uprasza o podpisanie petycji znajdującej się tutaj.

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus

Komentarze

Ciekawe czy zagraniczna AOPA będzie popierać akcję przeciwko zamykania np EPBC co kiedyś niestety zapewne nastąpi. Polaki to taki dziwny naród-stają za wszystkimi murem , a później ci maja nas głęboko.