AOPA coraz aktywniejsze w Belgii

Lotnisko Spa w Belgii

Stowarzyszenie AOPA Belgium, które przez kilka ostatnich lat nie prowadziło żadnych widocznych działań, ponownie stało się aktywne, co jest głównie zasługą jego przewodniczącego, Rona Wullaerta. Organizacja posiada swoją siedzibę na  lotnisku Zoersel, EBZR.

Stowarzyszenie AOPA Belgium zostało zreformowane i zajęło stanowisko w kwestii dwóch głównych problemów środowiska lotniczego w tym kraju - okresowego zakazu lotów statków powietrznych o masie poniżej sześciu ton na lotnisku w Charleroi i zamknięcia lotniska Spa przez belgijskiego ministra środowiska.

Wiceprezes IAOPA, Martin Robinson powiedział: "Ron jest w pełni zaangażowany w rozwój AOPA w Belgii i zasługuje na nasze poparcie". General Aviation w tym kraju jest poddawane coraz większej presji i to nie tylko na lotnisku Charleroi, gdzie zostało arbitralnie wyłączone z możliwości jego użytkowania", dodał.

AOPA twierdzi, że lotnictwo ogólne, które płaci znaczne kwoty podatku paliwowego i opłat za hangarowanie w Charleroi, nie powinno być karane kosztem odrzutowców komercyjnych, które otrzymują ogromne dotacje podatników na korzystanie z lotniska.

(mz)

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus