XI Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania

Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania (fot. Wojciech Obuchowski)

Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Wrocławskiej zaprasza na XI Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania! Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w dniach 9-11.06.2017 r.

Zawody polegają na wylądowaniu szybowcem jak najbliżej wyznaczonego wcześniej na lotnisku punktu. Każdy pilot wykonuje lot w towarzystwie instruktora, po wykonaniu kręgu, pilot schodzi do lądowania. Odległość od punktu liczona jest w linii prostej do środka osi głównego koła szybowca. Zawody rozegrane zostaną na dwóch szybowcach typu „Puchacz”. Starty odbywać się będą za wyciągarką.

Zawody te cieszą się coraz większa popularnością wśród studentów z całej Polski. Mistrzostwa, co roku gromadzą coraz większą liczbę fanów wśród mieszkańców okolicy, gdzie odbywają się zawody. Szybowce są nie lada atrakcją, która przyciąga młodych ludzi i całe rodziny.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się w zakładce Formularz zgłoszeniowy. Lista zgłoszeń zawodników jest otwarta do 26.05.2017 r. Szczegółowy harmonogram zawodów zostanie wkrótce opublikowany.

Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie oraz na stronie wydarzenia.

Zwycięzcy X Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania

Źródło: Akademicki Klub Lotniczy PWr
comments powered by Disqus