Po wykryciu pęknięć FAA zleca inspekcje B737 NG

B737 NG w barwach Xiamen Airlines

Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) zleciła przeprowadzenie kontroli w samolotach B737 NG po wykryciu w jednym egzemplarzu pęknięć. Jak donosi BBC, uszkodzenia wykryto podczas prac technicznych na jednym z intensywnie wykorzystywanych odrzutowców, a podobne potem znaleziono na innych. Obecnie nie wiadomo, ile samolotów zostało już sprawdzonych.

B737 NG był ostatnim modelem amerykańskiego koncernu wprowadzonym przed B737 MAX i jest jednym z najpopularniejszych samolotów na świecie, wykorzystywanym masowo m.in. przez linie Southwest, Ryanair czy American Airlines. Boeing poinformował, że współpracuje z operatorami B737 NG, aby wdrożyć plan inspekcji samolotów, których może on dotyczyć. Producent nie określił, gdzie dokładnie znaleziono pęknięcia w samolocie.

Konkretne warianty Boeinga 737 NG wymagające kontroli nie zostały też podane do publicznej wiadomości. Przeglądy nie mają wpływu na uziemione B737 MAX, ani na wersję przeznaczoną dla wojska o nazwie Poseidon P-8. FAA oświadczyła, że operatorzy będą zobowiązani do przeprowadzenia kontroli i jak najszybszego zgłoszenia Agencji uzyskanych wyników.

Nie ustalono ram czasowych na przeprowadzenie inspekcji, jednak Boeing oświadczył, że udzieli wskazówek operatorom w ciągu najbliższych kilku dni.

Źródło: airlinegeeks.com
comments powered by Disqus