Wizz Air odbiera pierwszego A321neo

Pierwszy samolot Wizz Air A321neo w Hamburgu w Niemczech (fot. Airbus)

Wizz Air, największy przewoźnik niskokosztowy w Europie Środkowej i Wschodniej, odebrał swój pierwszy ze 184 zamówionych samolotów A321neo. W ceremonii w Hamburgu udział wzięli József Váradi, prezes Wizz Air i Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa.

Samolot nowej generacji napędzany jest dwoma silnikami Pratt & Whitney GTF i dysponuje najszerszą kabiną wśród samolotów wąskokadłubowych o maksymalnej pojemności 239 miejsc, oferując użytkownikom małe zużycie paliwa i niskie koszty eksploatacji.

Wizz Air jest użytkownikiem wyłącznie samolotów Airbusa, mającym ponad 100 samolotów rodziny A320, operującymi w całej Europie, oczekującym na dostarczenie kolejnych 261 samolotów. Dzięki zamówieniu 184 większych A321neo, Wizz Air jest największym klientem tego typu Airbusa na świecie.


Pierwszy A121neo Wizz Air w Hamburgu, w Niemczech – od lewej do prawej: Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa i József Váradi, prezes Wizz Air

A320neo i samoloty pochodne tej rodziny są najlepiej na świecie sprzedającymi się samolotami wąskokadłubowymi. Od wprowadzenia ich na rynek w 2010 roku spółka Airbus otrzymała na nie już ponad 6500 zamówień od ponad 100 klientów. Samoloty te są wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, w tym silniki nowej generacji i kabiny, będące punktem odniesienia w branży, dzięki którym zapewniona jest 20-procentowa oszczędność kosztów paliwa. Samoloty A320neo wyróżniają również korzyści wynikające ze znaczącego obniżenia wpływu ich użytkowania na środowisko naturalne – choćby dlatego, że są one niemal o 50 procent cichsze od samolotów poprzedniej generacji.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus