Przekazanie dwóch A400M w rocznicę 20. rocznicy podpisania Konwencji OCCAR

Przekazanie dwóch egzemplarzy nowej generacji samolotów transportowych A400M (fot. Airbus)

Grupa Airbus po raz pierwszy oficjalnie przekazała jednego dnia dwa egzemplarze nowej generacji samolotów transportowych A400M odbiorcom z dwóch różnym krajów.

Ceremonia odbioru maszyn odbyła się 20 marca w hiszpańskiej Sewilli. Odebrali je przedstawiciele Niemiec i Francji, reprezentujący OCCAR (europejską organizację jednoczącą współpracę w dziedzinie uzbrojenia), podmiot odpowiedzialny za zarządzanie programem A400M.

Przy tej okazji dyrektor OCCAR, Arturo Alfonso-Meiriño powiedział: "To ogromna przyjemność, być świadkiem przekazania obu tych nadzwyczajnych samolotów jednego dnia dwóm kluczowym dla OCCAR krajom, i to w roku, w którym obchodzi ona 20-lecie podpisania tworzącej ją konwencji. Dzisiejsza uroczystość to świadectwo wytężonej i wydajnej pracy, wykonywanej przez szereg lat przez zespół OCCAR zajmujący się wyjątkowo złożonym programem, jakim jest A400M."

Oddane właśnie do użytku samoloty to 60-ty i 61-szy A400M. Trafią do sił powietrznych Niemiec i Francji, użytkujących już, odpowiednio, 18 i 14 takich płatowców. Zdjęcie zostało wykonane po oficjalnej części ceremonii i przedstawia zespoły realizacyjne ze strony Grupy Airbus i organizacji OCCAR oraz francuską i niemiecką załogę na tle obu transportowców.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus