Porozumienie ze Spirit Airlines w sprawie zamówienia do 100 A320neo

A320neo w barwach Spirit Airlines, fot. Airbus

Airbus i Spirit Airlines zawarły porozumienie na rzecz pozyskania przez amerykańskiego przewoźnika do stu samolotów z rodziny A320neo. Linia poinformowała, że w celu sprostania potrzebom związanym z rozwojem zamierza złożyć wiążące zamówienia na zróżnicowany zestaw maszyn: A319neo, A320neo i A321neo.

„To zamówienie stanowi kolejny kamień milowy w historii naszej firmy”, powiedział prezes Spirit Airlines, Ted Christie. „Nowe samoloty wykorzystamy do wspierania rozwoju Spirit. Planujemy zwiększenie siatki połączeń w USA, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Cieszymy się na współpracę z cenionymi partnerami z Airbusa na rzecz sfinalizowania zawartej umowy”.

„Rodzina Airbus A320 stanowiła fundament niezwykłego sukcesu Spirit w ostatnich latach”, stwierdził Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa. „Ciągły entuzjazm, jaki nasz partner wykazuje będąc użytkownikiem samolotów z rodziny A320neo, stanowi dla nas powód do wielkiej satysfakcji. Cieszymy się, że będziemy brać udział w rozwoju Spirit Airlines przez wiele kolejnych lat”.

Spirit Airlines to szybko rozwijający sie przewoźnik ultraniskokosztowy, działający na rynkach państw amerykańskich, mający siedzibę na południowej Florydzie.

Atutem najlepiej sprzedającej się obecnie rodziny samolotów A320neo, do której należą A319neo, A320neo i A321neo, jest najszersza kabiną pasażerską wśród dostępnych na rynku maszyn wąskokadłubowych. Samoloty te zapewniają co najmniej 20% mniejsze zużycie paliwa oraz emitują o 50 procent mniej hałasu w porównaniu do maszyn poprzedniej generacji, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, w tym silników nowej generacji i końcówek skrzydeł typu sharklet. Na koniec września 2019 r. prawie 110 klientów z całego świata złożyło potwierdzone zamówienia na ponad 6650 samolotów z rodziny A320neo.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus