Linie United Airlines zamówiły 70 samolotów Airbus A321neo

A321neo w barwach United Airlines w locie (fot. Airbus)

United Airlines zamówiły 70 Airbusów A321neo, przygotowując się do zwiększenia posiadanej floty maszyn wąskokadłubowych, zgodnie z inicjatywą „United Next". Nowe zamówienie uzupełnia wcześniejsze kontrakty przewidujące dostawę 50 A321XLR. Tym samym przewoźnik otrzyma łącznie 120 samolotów A321.

„Tak znaczące zamówienie od wielkiej linii lotniczej, jaką jest United, przypomina, że A321neo oferuje niezrównane możliwości, ekonomię eksploatacji i jest przyjazny pasażerom", powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa i szef działu International. „Żaden inny samolot nie jest w stanie zrobić tego, co potrafi A321neo. Najbardziej jesteśmy w Airbusie zadowoleni z nadania przez United statusu premium naszym maszynom. A321neo uzupełni we flocie United przyszłe samoloty A321XLR – razem stworzą samodzielny uprzywilejowany segment rynkowy".

Istotnym powodem, dla którego A321neo cieszy się tak dużym zainteresowaniem przewoźników z całego świata, jest to, że samolot ten zapewnia doskonałe parametry środowiskowe przy najniższej w swojej klasie emisji CO₂ w przeliczeniu na fotel pasażerski. Niższy ślad węglowy A321neo pomoże United zmniejszyć do 2050 roku emisję CO₂ o 100%.

A321neo dla United otrzymają kabinę w standardzie Airbus Airspace, oferującym następujące udogodnienia dla pasażerów: wyjątkowe powitalne i spersonalizowane oświetlenie (pomaga zmniejszyć jet lag); nowe, cieńsze panele boczne pozwalające uzyskać dodatkową przestrzeń osobistą na poziomie ramion; lepszy widok przez okna dzięki przeprojektowanym ramkom i całkowicie zintegrowanym roletom; najnowsze technologie oświetlenia full LED; największe w swojej klasie schowki podsufitowe; oraz nowe toalety z funkcjami bezdotykowymi i antybakteryjnymi powierzchniami, ułatwiające utrzymanie higieny.

Znaczna liczba nowo zamówionych samolotów powstanie w amerykańskim zakładzie montażu końcowego Airbusa w Mobile w Alabamie. Na całym świecie do końca maja 2021 r. Airbus zdobył od 121 klientów pewne zamówienia na 7400 maszyn z rodziny A320neo.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus