Breeze Airways prezentuje nowe malowanie A220

A220 linii Breeze Airways - w nowym malowaniu (fot. Airbus)

Linie Breeze Airways ujawniły malowanie zamówionych samolotów A220-300 i jednocześnie potwierdziły, że zawarły z Airbusem umowę kupna 20 kolejnych takich maszyn. Nowe, wcześniej nieujawnione zlecenie zwiększa całkowity portfel zamówień Breeze u Airbusa do 80 sztuk A220-300, z których pierwszy zostanie dostarczony przewoźnikowi w czwartym kwartale 2021 r.

Nowe malowanie samolotu zostało wykonane w zakładzie Airbusa w Mobile w Alabamie. Fabryka ta będzie przekazywała Breeze średnio jednego A220 miesięcznie w ciągu najbliższych sześciu i pół roku. Linia planuje zacząć wozić pasażerów Airbusami w drugim kwartale 2022 roku.

Najwyższa wydajność operacyjna A220 ma wspierać cele biznesowe nowego przewoźnika, który chce oferować klientom wspaniałe wrażenia z podróży, przy niskich cenach biletów i wysokiej elastyczności działania. Breeze zamierza obsługiwać bezpośrednie połączenia w USA na trasach uznanych za niedostatecznie obsłużone i robić to po przystępnych cenach. Linie Breeze zaczęły działalność w maju 2021 roku. Zaprezentowany A220 jest zatem pierwszym nowym samolotem, który będzie eksploatowany przez to przedsiębiorstwo.

A220 jest jedynym samolotem zaprojektowanym specjalnie na potrzeby przewoźników  poszukujących maszyn mogących zabrać 100-150 pasażerów. Jego konstruktorzy połączyli najnowocześniejsze rozwiązania aerodynamiczne z zaawansowanymi materiałami oraz najnowszej generacji silnikami turbowentylatorowymi firmy Pratt & Whitney z przekładnią PW1500G. Korzystający z najnowszych technologii A220 jest najcichszym i najbardziej ekologicznym samolotem w swojej kategorii. Emituje o 50% mniej hałasu w porównaniu z maszynami poprzedniej generacji, spala o 25% mniej paliwa i emituje o 25% mniej dwutlenku węgla w przeliczeniu na fotel pasażerski, a także o 50% mniej dwutlenku azotu niż stanowią obecne standardy branżowe. A220 jest doskonałym samolotem do operacji z lotnisk położonych w aglomeracjach miejskich.

Do tej pory Airbus dostarczył 10 użytkownikom ponad 170 egzemplarzy A220. Obsługują one trasy w Azji, Ameryce Północnej, Europie i Afryce, co dowodzi wielkiej wszechstronności najmłodszego członka rodziny wąskokadłubowców Airbusa.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus