Airbus powraca na MSPO ze sprawdzonymi rozwiązaniami

Stoisko Airbusa na MSPO 2021 (fot. Airbus)

Podczas tegorocznej edycji MSPO, która odbędzie się w dniach 7-10 września, Airbus zaprezentuje światowej klasy produkty i usługi związane z obronnością, przestrzenią kosmiczną i bezpieczeństwem. Firma przedstawi rozwiązania, które są już wykorzystywane w Polsce lub mają potencjał, by w przyszłości zapewnić krajowi przewagę obronną. Odwiedzających zapraszamy na stoisko nr 37 w hali E.

„Airbus od 20 lat oferuje swoje rozwiązania polskiemu przemysłowi lotniczemu” – powiedział Sebastian Magadzio, przedstawiciel Airbusa w Polsce. „Dziś koncentrujemy się na rozwijaniu i dostosowywaniu kompetencji w zakresie obronności, przestrzeni kosmicznej i bezpieczeństwa wewnętrznego oraz odpowiadaniu na potrzeby naszego klienta, Sił Zbrojnych RP, podlegających intensywnej modernizacji technicznej”.

Wśród prezentowanych kluczowych rozwiązań znajdzie się C295 – średni samolot transportowy, służący do wykonywania różnorodnych zadań: transportu taktycznego i logistycznego, zrzutu ładunku, ewakuacji medycznej czy patrolu morskiego oraz SIGINT (rozpoznania elektronicznego). W obszarze lotniczym zaprezentowany będzie również A330 Multi Role Tanker Transport (MRTT), tankowiec zaopatrujący w locie inne samoloty, oparty na cywilnym Airbusie A330, który może stanowić uzupełnienie obecnej floty polskich Sił Powietrznych.

Airbus oferuje też dostęp do konstelacji Pléiades Neo, która codziennie pozyskuje obrazy satelitarne w natywnej rozdzielczości 30 centymetrów z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki dużej mobilności i szybkiemu planowaniu zadań oraz korzystaniu z satelitów geostacjonarnych Airbus SpaceDataHighway (EDRS), konstelacja Pléiades Neo może dostarczać zobrazowania w mniej niż 40 minut po ich wykonaniu, co umożliwia szybkie reagowanie w sytuacjach krytycznych.

Ponadto w obszarze komercyjnie dostępnych zobrazowań Airbus może skutecznie wspierać Siły Zbrojne RP w rozwoju kompetencji związanych z analizą i przetwarzaniem obrazu oraz oprogramowaniem Coalition Shared Data (DCS), umożliwiającym zdobycie przewagi operacyjnej.

Airbus zatrudnia w Polsce około 800 osób w Warszawie, Łodzi i Mielcu. Firma wspiera dążenia polskiego przemysłu lotniczego do odtworzenia możliwości inżynieryjnych i produkcyjnych. Jednocześnie Airbus wychodzi naprzeciw ambicjom rządu w zakresie rozwoju sektora kosmicznego i jest gotów sprostać wymogom modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, uwzględniając transfer technologii i know-how.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus