Airbus Corporate Jets z pierwszymi zamówieniami na sześć biznesjetów ACJ TwoTwenty

ACJ220 - wysokiej klasy przedział VIP (fot. Airbus)

Tuż po ogłoszeniu wprowadzenia na rynek samolotu ACJ TwoTwenty, firma Airbus Corporate Jets uzyskała pierwsze zamówienia, obejmujące w sumie sześć maszyn. Najpierw przedsiębiorstwo Comlux ujawniło zamówienie dwóch odrzutowców, następnie cztery kolejne zamówili nieujawnieni klienci. Pierwszy ACJ TwoTwenty trafi do Comlux Aviation na początku 2023 roku.

Nowe ACJ TwoTwenty otrzymają wysokiej klasy przedział VIP, z katalogu kabin Comlux,  na który złożą się: salon biznesowy i gościnny, a także prywatna przestrzeń rozrywkowa i apartament z łazienką. W wyposażeniu przedziału VIP znajdą się duże, rozkładane fotele, łóżko typu king-size, prysznic, system nawilżania powietrza zapewniający dobre samopoczucie podróżnych oraz system łączności ze światem zewnętrznym.

„Cieszymy się, że zostaliśmy pierwszym nabywcą najnowszego  Airbusa, ACJ TwoTwenty, oraz że wybrano nas do wyposażenia kabiny, czym zajmiemy się w naszym centrum montażowym w Indianapolis. Współpracowaliśmy już z firmą ACJ i dzieliliśmy się wieloletnim doświadczeniem w obsłudze i przebudowie wszystkich typów samolotów, tak aby atutami nowego biznesjeta były większy komfort podróży i najnowsze innowacje dostępne w branży”, powiedział Richard Gaona, prezes i dyrektor generalny Comlux. „Dzięki wyjątkowemu połączeniu międzykontynentalnego zasięgu, komfortu lotu, dodatkowej przestrzeni i znakomitej ekonomii eksploatacji, jesteśmy przekonani, że samolot ten podbije rynek lotnictwa biznesowego”.

„Jesteśmy zaszczyceni, że nasz wieloletni klient Comlux stanie się pierwszym użytkownikiem nowego ACJ TwoTwenty, a także naszym partnerem w programie wyposażania przedziałów pasażerskich”, powiedział Benoit Defforge, prezes ACJ. „Nasz nowy duży biznesjet świetnie uzupełni flotę statków powietrznych Comlux. Jesteśmy przekonani, że stanie się ważnym jej elementem.

Airbus wspiera ponad 500 linii lotniczych i użytkowników odrzutowców korporacyjnych za pośrednictwem jednej z największych sieci serwisowych na świecie, w tym dostosowanej do potrzeb biznesjetów. Na wszystkich kontynentach, w tym na Antarktydzie, eksploatowanych jest ponad 200 odrzutowców korporacyjnych Airbusa.


Przeczytaj również:
Airbus wprowadza na rynek odrzutowiec biznesowy ACJ TwoTwenty

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus