6 tys. zgłoszeń do konkursu Airbus'a

Jury konkursu Airbusa „Fly Your Ideas”

6 tys. studentów z całego świata, w tym 22 z Polski,  zgłosiło się do konkursu Airbusa „Pomysły z polotem” („Fly Your Ideas”)

Dwukrotnie więcej uczestników w porównaniu z poprzednią edycją chce przedstawić innowacyjne pomysły na ekologiczne rozwiązania w branży lotniczej.

Ponad 6 tys. studentów z ponad stu krajów zarejestrowało się w konkursie „Pomysły z polotem 2013” – międzynarodowym konkursie dla studentów organizowanym przez wiodącego producenta samolotów, firmę Airbus. Zespoły studentów mają opracować i przedstawić pomysły na bardziej ekologiczne lotnictwo przyszłości. W tym roku w konkursie zarejestrowało się dwukrotnie więcej studentów niż w roku ubiegłym.

Wśród uczestników jest 22 studentów z Polski, którzy  pod okiem najlepszych ekspertów branży lotniczej będą  dalej rozwijać wstępny projekt by powalczyć o główną nagrodę - 30 tys. euro.

Sędziowie z Airbusa już dokonują przeglądu zgłoszeń w celu zakwalifikowania najbardziej innowacyjnych pomysłów do następnej rundy. Do drugiego etapu może przejść maksymalnie 100 drużyn.

W tym roku zespoły mają za zadanie przedstawić ekologiczne rozwiązania dotyczące jednego z wyzwań branży lotniczej: „Energia”, „Wydajność”, „Zrównoważony rozwój”, „Wzrost ruchu lotniczego”, „Obsługa pasażera” oraz „Działalność przyjazna dla społeczności lokalnych”.

By zakwalifikować się do etapu finałowego, zespoły muszą przejść trzy rundy o rosnącym stopniu trudności. W finale zaprezentują swój projekt przed jury złożonym z ekspertów branżowych, a wręczenie nagrody odbędzie się w centrali UNESCO w Paryżu w czerwcu 2013 r.

Nad tegoroczną edycją konkursu patronat objęło UNESCO

Informacje o konkursie znajdują sie tutaj.

Na zdjęciu jury konkursu: (od lewej) Andre Bourdais, Eric Peyrucain, Charles Champion, Christian Donadille and Frederique Rigal; fot. Airbus
.

Źródło: Solski Burson - Marsteller

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus