Stanowisko Airbus Helicopters dot. podpisania kontraktu na zakup śmigłowców przez policję

Airbus Helicopters - logo

Airbus Helicopters w odpowiedzi na informacje, które padły 9 maja br. podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, opublikował stanowisko, które zamieszczamy poniżej.

Stanowisko Airbus Helicopters

„Airbus Helicopters jest rozczarowany ogłoszoną wczoraj przez Komendanta Głównego Policji, nadinspektora Jarosława Szymczyka, decyzją o podpisaniu do końca maja br. kontraktu na zakup dwóch śmigłowców Black Hawk poza procedurą przetargową.

Przez kilka ostatnich tygodni wielokrotnie podkreślaliśmy naszą gotowość do wzięcia udziału w uczciwym i otwartym konkursie, który mógłby wyłonić następcę wysłużonych śmigłowców Mi-8 należących do Policji. Jesteśmy nadal gotowi przedstawić Policji nasze rozwiązania. Do dziś nie dano nam możliwości uczestnictwa w jakichkolwiek rozmowach, nie znamy także wymogów technicznych zdefiniowanych przez Policję. 

Przedstawiliśmy nasze zastrzeżenia dotyczące bezprawnego charakteru trwającej procedury zakupowej właściwym organom w Komisji Europejskiej oraz Krajowej Izbie Odwoławczej. W najbliższym czasie spodziewamy się uzyskać informacje zwrotne na ten temat."


W kwietniu br. Airbus Helicopters przesłał do Komendanta Głównego Policji oraz do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji informację o możliwości dostarczenia śmigłowców w przypadku możliwości przedstawienia oferty:
Pismo - Joachim Brudziński - MSWiA
Pismo - Jarosław Szymczyk - KGP

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus