Singapur wybrał Caracale

Śmigłowiec H225M (fot. Airbus Helicopters)

Airbus Helicopters podpisał z Ministerstwem Obrony Singapuru kontrakt na dostawę średnich śmigłowców wielozadaniowych H225M.

„Jesteśmy zaszczyceni faktem, że Singapur wybrał H225M na swój średni śmigłowiec wielozadaniowy nowej generacji”, powiedział Guillaume Faury, prezes Airbus Helicopters. „Śmigłowce Super Puma służyły Singapurowi przez ostatnie 30 lat. Wprowadzenie floty H225M do służby w RSAF zaowocuje skokowym wzrostem zdolności, dzięki tej sprawdzonej, wszechstronnej i niezwykle nowoczesnej platformie, która sprosta najbardziej wymagającym misjom”.

Flota singapurskich H225M będzie wykorzystywana do szerokiego spectrum zadań, w tym operacji poszukiwawczo-ratowniczych (SAR), ewakuacji medycznej (AME), czy misji humanitarnych i wsparcia w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych (HADR). H225M to wszechstronna platforma o osiągach sprawdzonych w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Charakteryzuje ją imponujący udźwig, światowej klasy autopilot, a także długotrwałość lotu.

H225M to najmłodszy członek cieszącej się sukcesami rodziny wojskowych śmigłowców Super Puma / Cougar, przeszło 500 takich maszyn zostało już dostarczonych na całym świecie. Singapur będzie kolejnym użytkownikiem H225M po Francji, Brazylii, Meksyku, Malezji, Indonezji, Tajlandii i Kuwejcie.

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus