Niemiecka policja federalna wzmacnia flotę śmigłowców Super Puma, odbierając trzy H215

H215 niemieckiej policji federalnej - Bundespolizei (fot. Eric Raz/Airbus Helicopters)

Niemiecka policja federalna (Bundespolizei) odebrała trzy ciężkie śmigłowce H215, a czwarty będzie dostarczony w czerwcu 2019 roku. Te dwusilnikowe wielozadaniowe Super Pumy wejdą do eksploatacji na początku 2020 r., wspierając Centralne Dowództwo ds. Ratownictwa Morskiego (CCME), które nadzoruje misje morskie u wybrzeży Niemiec.

„Szybkość, zasięg i wysoka dyspozycyjność H215 w trudnych warunkach doskonale pasują do potrzeb naszego zespołu morskiego”, powiedział Thomas Helbig, szef lotnictwa niemieckiej policji federalnej. „Mieliśmy długoletnie dobre doświadczenia z wszechstronnym śmigłowcem Super Puma i chcemy dalej latać nimi w nowej wersji, H215, która jest wyposażona w najnowocześniejszą awionikę glass cockpit i 4-osiowego autopilota”.

Śmigłowce te uzupełnią istniejącą flotę niemieckiej policji federalnej, składającą się z 42 śmigłowców rodziny H135, 19 Super Puma (AS332 L1), 19 H155 i 8 H120.

„Nasze relacje z niemiecką policją federalną sięgają ponad pięćdziesięciu lat, od śmigłowców Alouette II. Obecnie mamy ponad 90 śmigłowców Airbusa”, powiedział Wolfgang Schoder, wiceprezes wykonawczy ds. programów śmigłowców lekkich i rządowych Airbus Helicopters. „Cieszymy się, że Niemcy nadal pokładają zaufanie w Super Pumach, które ratują życie na morzu i wykonują misje policyjne”.

Niemiecka policja federalna lata swoimi śmigłowcami okrągły rok, wykonując szeroki zakres misji, takich jak ochrona granic, kontrola sieci kolejowej, ochrona na morzu i niesienie pomocy w klęskach żywiołowych, transport VIP i usługi ratownictwa medycznego.

H215 to wszechstronny i solidny śmigłowiec dwusilnikowy, który łączy nowoczesną awionikę i niezawodny płatowiec mogący wykonywać wiele różnych misji. Standardowe cechy to sprawdzone silniki Makila 1A1, najnowszy system zarządzania lotem oraz najnowocześniejsze technologie. Obejmuje to system awioniki glass cockpit i renomowanego 4-osiowego autopilota Airbus Helicopters, zapożyczonego z H225, który zapewnia ochronę na wszystkich etapach lotu, niezrównaną precyzję i stateczność nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych.

Airbus Helicopters jest światowym liderem na rynku śmigłowców policyjnych, z blisko 300 klientami reprezentującymi organy ścigania z 60 krajów.

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus