Helitrans przejął pierwsze śmigłowce w trybie e-dostawy

H125 norweskiej firmy Helitrans (fot. Airbus Helicopters)

Norweska firma Helitrans została pierwszym klientem Airbusa, który odebrał nowe śmigłowce, wykorzystując proces e-dostawy uruchomiony w celu umożliwienia przekazywania użytkownikom statków powietrznych w sposób zgodny z rygorami wynikającymi z pandemii COVID-19.

Po serii działań, pozwalających spełnić wszystkie wymagania normalnego procesu zdawczo-odbiorczego bez potrzeby fizycznych spotkań lub podróży, firma mająca siedzibę w Trondheim przyjęła formalnie dwa nowe śmigłowce H125. System e-dostawy polega na zaakceptowaniu przez klienta wyników prób w locie i inspekcji wykonanych przez upoważnionych pracowników Airbusa w miejsce jego własnych pracowników, zwykle wykonujących związane z tym zadania.

Kluczowe elementy e-dostawy obejmują rozszerzony lot sprawdzający, uwzględniający testy uzgodnione z klientem, wideokontrolę stanu śmigłowca i sprawdzenie luźnych przedmiotów, dezynfekcję wszystkich elementów oraz weryfikację dokumentacji statku powietrznego. W tym konkretnym przypadku informacje podsumowujące zostały przedstawione podczas wideokonferencji z udziałem przedstawicieli Airbus Helicopters, autoryzowanego dealera Østnes i firmy Helitrans, umożliwiając formalne przekazanie tytułu własności, po czym wiropłaty zostały przewiezione transportem kołowym do Norwegii, gdzie w Trondheim trafiły do rąk klienta.

Ben Bridge, wiceprezes wykonawczy Airbus Helicopters, powiedział: „Jesteśmy w pełni świadomi wyzwań, przed którymi stoją nasi klienci w obecnej trudnej sytuacji i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby im pomóc, w tym utrzymując zaplanowane terminy dostaw. Zarazem zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest naszym priorytetem. Na szczęście wypracowaliśmy z kluczowymi klientami taki poziom zaufania, który umożliwia nam prowadzenie dostaw w innowacyjny sposób".

Richard Andre Simonsen, dyrektor zarządzający Helitrans, powiedział: „Nawet w tych trudnych czasach musimy prowadzić ważna działalność biznesową, dlatego doceniamy wsparcie wszystkich osób zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa dostaw. Fakt, że jesteśmy w stanie robić takie rzeczy, dowodzi naszego wzajemnego zaufania".

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus