Dowództwo Narodowej Służby Ratowniczej Republiki Korei kupuje dwa śmigłowce H225

Śmigłowiec H225 Narodowej Służby Ratowniczej Republiki Korei (fot. Airbus Helicopters/Patrick Penna)

Nowe zamówienie zwiększa do sześciu śmigłowców flotę złożoną wyłącznie z produktów Airbusa.

Airbus Helicopters otrzymał kontrakt od Dowództwa Narodowej Służby Ratowniczej Republiki Korei na zakup dwóch dodatkowych śmigłowców H225.

Narodowa Służba Ratownicza 119 obecnie eksploatuje flotę śmigłowców wyprodukowanych wyłącznie przez Airbusa, składającą się z dwóch AS365 N2 i dwóch H225. Dzięki nowemu zakupowi do końca 2019 r. liczebność floty podstawowego krajowego dostawcy usług ratowniczo-gaśniczych zwiększy się do sześciu śmigłowców.

Agencja będzie używać dwóch nowych wielozadaniowych śmigłowców H225 do misji poszukiwawczo-ratowniczych, z możliwością zmiany ich konfiguracji w celu zamontowania na pokładzie wyposażenia do gaszenia pożarów i ratownictwa medycznego.

„Od ponad 20 lat Narodowa Służba Ratownicza 119 używa śmigłowców Airbusa i cieszymy się, że służą one agencji do ochrony i ratowania życia”, powiedziała Marie-Agnes Veve, szefowa Airbus Helicopters na Azję Północną. „Dodanie dwóch kolejnych śmigłowców H225 do floty agencji świadczy o zaufaniu naszego klienta do naszych produktów i ich osiągów. Biorąc pod uwagę wszechstronność i długotrwałość lotu w każdych warunkach pogodowych, wiemy, że H225 będzie podstawowym środkiem używanym przez agencję podczas misji”.

H225 to najmłodszy przedstawiciel rodziny śmigłowców Super Puma firmy Airbus Helicopters. Jest 11-tonowym, dwusilnikowym wiropłatem, zdolnym do transportu maksymalnie 24 pasażerów. Wyposażony w najnowocześniejszy system elektronicznej awioniki i autopilota, H225 cechuje się znaczną długotrwałością lotu i wysoką prędkością przelotową. Śmigłowiec ten można integrować również z innym sprzętem, dopasowując go do konkretnego, dowolnie wyznaczonego mu zadania.

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus