Mapy ograniczeń na EURO 2012

mapy ograniczeń - EURO 2012

Dzięki uprzejmości Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i zgodnie z obietnicą - publikujemy aktualne mapy ograniczeń, które będą obowiązywały podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012.

Przypominamy jednocześnie o zapoznaniu się z suplementem dotyczącym "Ograniczeń w przestrzeni powietrznej podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA 2012".

Informacje mają charakter TYLKO ORIENTACYJNY! dlapilota.pl nie bierze ŻADNEJ odpowiedzialności za ewentualne błędy w niniejszej interpretacji. Informacje operacyjne należy sprawdzić we WSZYSTKICH OFICJALNYCH publikacjach!
 


Pobierz suplement (PDF)  

Mapy ograniczeń na EURO 2012 (PDF)

Zmiany dotyczące ograniczeń na Euro 2012 dostępne są również w Suplemencie 17/12 (ENR 5) obowiązującym od 15 maja do 15 lipca 2012 r. i dostępnym w elektronicznej wersji AIP Polska.

Dane zostały opublikowane dzięki uprzejmości Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
 

Czytaj również:
Pierwszy oficjalny Suplement AIP wydany na EURO2012
Po informacje dla lotnictwa ogólnego na czas EURO 2012 zapraszamy również na stronę Polish Guide

Źródło: KTL AOPA Poland
comments powered by Disqus

Komentarze

Jest błędna informacja w tych materiałach: strefa EPR103 została przeniesiona do Centrum Olimpijskiego na Wisłą zaraz przy ATZ Babic.
Sprawdźcie Suplement w AIP.

Dane zostały opublikowane dzięki uprzejmości Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

A to co miały być tajne ?

Wiadomości te należą się braciom pilotom jak chłopu ziemia

Bardziej przyjażnie zrobiono na Ukrainie zapraszając Pilotów GA na gościnną Ukrainę gdzie chcieliśmy się udać w dniach 17 i 18 maja na zlot Aeroprakta We Lwowie wprowadzono opłaty za lądowanie i odprawę jednego samolociku nawet UL 400Euro od sztuki na innym lotnisku 125 Euro .
Tak więc jest to bardzo atrakcyjna oferta dla braci Pilotów którzy zapewne w dużej liczbie polecą odwiedzić ten piękny kraj.
Świadczy to o dużym rozwoju turystyki.
Zapraszamy przyjezdrzajcie.

Ostatnio byliśmy pod Berlinem na lotnisku EDAZ landing 6Euro postój 24 h 10 euro

Informacje i mapki, te same, które prezentuje dlapilota są tutaj:
http://www.ais.pansa.pl/
I jest i uprzejmość portalu dla pilota i obowiązek PAŻP :-)
Polecam stronę Agencji, tam są również podane czasy obowiązywania ograniczeń w ruchu.

Uprzejmość portalu Dlapilota jak najbardziej;) Pozdrowienia Piotrze

Dlaczego dzięki uprzejmości PAŻP? Zmieńmy nieco podejście, należałoby traktować informowanie jako swoisty OBOWIĄZEK Agencji wobec uzytkowników przestrzeni do publikacji wszelkimi mozliwymi źródłami. Mało tego, mapy powinny być dostępne w pełnej rozdzielczości na stronie PAŻP, tutaj, na stronie ULC i innych istotnych.. do pobrania np. w PDF przez kliknięcie na link. Dlaczego tego nie ma? Mało tego odnośniki powinny byc po polsku i anglielsku rzecz jasna. I gdzie ta Europa?

Ludzie o czym mowa? Wszystkie te dane opublikowane są lub będą w suplemencie do AIP i to w obu językach jak to sobie kolega życzy-to jest właśnie ta Europa. Nikt tu nikomu nie robi łaski-to wynika z tego czym zajmuje się Agencja. A z tymi mapami to już przesada. Rączki odjęło? Skoro są podane współrzędne i wymiary stref to co stoi na przeszkodzie aby samemu nanieść na mapę. Niedługo będziecie chcieli aby po złożeniu planu lotu na briefingu ktoś za Was narysował kreskę na mapie i zrobił obliczenia nawigatorskie. Ale jaka kreska i obliczenia? GPS za Was wszystko zrobi.

Nie musisz wymyślać Ameryki - już od pewnego czasu można się zalogować do Skydemona, który sam to wszystko lotnikowi razem z pogodą NOTAMAMI i rysowaniem kreski załatwia. No i plan lotu na podstawie narysowanej kreski też. I czemu tu się dziwić i obruszać? - takie czasy.

gdzie można ściągnąć te mapy w dobrej jakości do wydrukowania???

+1- nie bardzo czytelne...

Właśnie mówie... stąd drukować się nie da bo nieczytelne...
sprawdzałem w AIP Amd - nie znalazłem, sprawdzałem na stronach PAŻP - nie znalazłem...
czy te mapy to jakaś tajemnica?
Czy nie można udostępnić pliku w dobrej jakości do sruku?

Niestety, nawigacja po stronie PAŻP nie jest oczywista, trzeba wybrać zakładkę Służba Informacji Powietrznej, tam gdzie są elektroniczne wersje AIP.