Textron prezentuje odrzutowce biznesowe Cessna nowej generacji

Cessna Citation M2 Gen2 i Cessna Citation XLS Gen2 na płycie lotniska (fot. txtav.com)

Koncern Textron Aviation zaprezentował nową generację biznesowych odrzutowców Cessny, modele Citation M2 Gen2 i Citation XLS Gen2.

Ekskluzywny wariant Cessna Citation M2, Citation M2 Gen2, to lekki odrzutowiec biznesowy o maksymalnym zasięgu 1550 NM (2870 kilometrów). Nowy wariant Citation M2 może pomieścić do siedmiu pasażerów i oferuje również nową stylistykę wnętrza, ulepszone oświetlenie kabiny, możliwości bezprzewodowego ładowania oraz w wkokpicie większą przestrzeń na nogi.

„Odkąd Citation M2 został po raz pierwszy wprowadzony w 2013 roku, szybko stał się jednym z naszych najpopularniejszych lekkich modeli odrzutowców – w szczególności wśród klientów będących ich właścicielami/operatorami” – ogłosił w oświadczeniu z dnia 11 października 2021 r. wiceprezes Textron Aviation, Christi Tannahill.

Nowy wariant starszej Cessny Citation XLS, Citation XLS Gen2, to średniej wielkości odrzutowiec biznesowy o maksymalnym zasięgu 2100 NM (3889 kilometrów) i możliwości zabrania na pokład do 12 pasażerów. Najnowszy wariant XLS zapewnia lepszą akustykę kabiny, bezprzewodowy system zarządzania i niższe koszty eksploatacji.

„Podobnie jak jego poprzednicy, XLS Gen2 trafia w idealne miejsce, oferując funkcje, udogodnienia i komfort odrzutowca średniej wielkości, ale przy niższych kosztach eksploatacji” – dodał Tannahill.

Textron Aviation podkreśla, że na oba modele już przyjmuje zamówienia od klientów. Dostawy odrzutowców Citation M2 Gen2 mają rozpocząć się do końca pierwszego kwartału 2022 r., a Citation XLS Gen2 – do końca drugiego kwartału 2022 r.

Źródło: AeroTime
comments powered by Disqus