Przejdź do treści
Źródło artykułu

Tragiczny wypadek Dariusza Brzostowicza w powiecie leszczyńskim (data pogrzebu)

W dniu 25 maja br., około godz. 10, na polu pomiędzy Sądzią i Krzyckiem Wielkim (powiat leszczyński), doszło do wypadku z udziałem motoparalotni.

Do wypadku doszło podczas XXVI Otwartych Motoparalotniowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Lesznie. Wypadek miał miejsce podczas powrotu po rozegraniu ostatniej z konkurencji zmagań, które trwały od 20 maja.

Mężczyzna spadł z dużej wysokości. Mimo prowadzonej na miejscu wypadku reanimacji, którą podjęli strażacy z PSP Leszno i OSP Krzycko Wielkie, pilot zmarł.

Na miejsce wypadku wezwano policję i prokuratora. Trwa ustalanie okoliczności tragedii. Przyczyny wypadku zbada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Jak poinformowała Motoparalotniowa Kadra Narodowa, pilotem, który uległ wypadkowi był Dariusz Brzostowicz - pilot Kadry Narodowej, który latał od 2000 roku. W zawodach startował od 2009 roku w klasach PL1/PL2 (wózek jednoosobowy/dwuosobowy). W XXVI Otwartych Motoparalotniowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Lesznie Dariusz wywalczył srebro w klasie PL1.

Ostatnie pożegnanie Dariusza Brzostowicza odbędzie się we wtorek, 4 czerwca 2024 r. o godzinie 12:00. Parafia M.N.P. Wspomnienia Wiernych, ul. Ks. Stanisława Przeździeckiego 2, 05-831 Młochów.

Dariusz Brzostowicz (fot. Paramotor Team Poland - Reprezentacja Polski w Motoparalotniarstwie, Facebook)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony