Większa liczba ofiar w przewozach pasażerskich w 2018 r.

Ewakuacja z pokładu samolotu pasażerskiego, fot. dailymail.co.uk

"Poprawa bezpieczeństwa to jak bieg w maratonie bez widocznej linii mety", powiedział Gilberto Lopez Meyer, wiceprezes ds. bezpieczeństwa i operacji lotniczych Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA).

W 2018 r. odnotowano gorsze wyniki w zakresie bezpieczeństwa lotniczego niż rok wcześniej, przy czym w pierwszej połowie roku zdarzyły się 32 wypadki, w których zginęło 301 osób. Według Meyera, kolejne sześć katastrof (które pociagnęły za sobą 216 ofiar), nastąpiło w drugiej połowie roku, co oznacza, że do chwili obecnej liczba ofiar śmiertelnych w 2018 r. wyniosła ok. 500.

Niemniej jednak, wciąż jest to ogromna poprawa bezpieczeństwa w porównaniu z sytuacją jaka miała miejsce jeszcze 10 lat temu. Wskaźnik wypadków wzrósł w połowie regionów IATA, jednak najgorsze statystyki generują kraje z Afryki i Wspólnoty Niepodległych Państw. Co ciekawe, dzieje się tak, pomimo, że wskaźnik wypadków w tych dwóch regionach spada najszybciej, a jednak wciąż pozostaje on tam znacznie powyżej średniej światowej.

Źródło: AeroTime
comments powered by Disqus