Przejdź do treści
Autonomiczne drony KARGO firmy Kaman w locie (fot. kaman.com)
Źródło artykułu

Firma Kaman przedstawiła nowy autonomiczny UAV do operacji cargo

Amerykańska firma lotnicza Kaman zaprezentowała 21 września 2021 r. swój nowy autonomiczny dron, KARGO, przeznaczony do logistyki i operacji ładunkowych.

Bezzałogowy Statek Powietrzny KARGO (UAV) będzie mógł wykonywać przewozy ładunków w gondoli lub w konfiguracji z zewnętrznym zawieszeniem. Bezzałogowy statek powietrzny może być wdrażany automatycznie ze względu na jego autonomiczną konstrukcję systemu i może przenosić ładunki do 362,8 kg.

Kaman zamierza przeprowadzić pełnowymiarowe testy w locie autonomicznego drona KARGO do 2022 roku po walidacji projektu pojazdu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy dostarczyć tę zaawansowaną, przełomową technologię na rynek i wykorzystać 75 lat firmy Kaman jako pioniera w lotnictwie i obronności” – powiedział Darlene Smith, prezes Kaman Air Vehicle.

Kaman współpracuje z amerykańską firmą zajmującą się robotyką i lotnictwem Near Earth Autonomy w ramach pilotażowego programu KARGO UAV. Near Earth zapewnia specjalistyczną wiedzę i rozwiązania w zakresie unikania przeszkód oraz innych technologii, takich jak precyzyjne lądowanie, wykrywanie i unikanie oraz nawigacja w środowisku pozbawionym sygnału GPS.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony