Kolejne atrakcje Gdynia Aerobaltic 2019

IŁ-76MD na Gdynia Aerobaltic 2019 (fot. Aeropact)

Już niedługo na lotnisku w Kosakowie piloci zaprezentują swój kunszt podczas kolejnej edycji pokazów lotniczych Gdynia Aerobaltic. Fani lotnictwa spotkają w dniach 16-18 sierpnia 2019 r. w Gdyni ludzi pełnych pasji, ludzi którzy latają i którzy robią to w sposób wyjątkowy. Poznają piękno latania nie tylko w dzień ale także i w nocy a to już sprawa na skalę światową. Organizatorzy zapraszają na imprezę, która nie ma sobie równych i jak mówią "każdy odleci z wrażenia".

Organizatorzy przedstawili kolejnych uczestników tegorocznych pokazów. Na wystawę statyczną przyleci olbrzymi IŁ-76MD Ukraińskich Sił Powietrznych. Ten 4-silnikowy samolot transportowy został wyprodukowany w prawie 1000 egzemplarzy. Ma możliwość transportu ładunku o masie ponad 40 ton na odległość 5 000 km.

Kolejny to SU-24 zamykający listę samolotów, które przylecą na pokazy lotnicze do Gdyni z Ukrainy.  To już 4 samolot Ukraińskich Sił Powietrznych jaki pojawi się 17-18 sierpnia w Gdyni na pokazach Gdynia Aerobaltic! SU-24 to radziecki, dwusilnikowy samolot bombowy o zmiennej geometrii skrzydeł, zdolny do działań w każdych warunkach atmosferycznych i o dowolnej porze doby, opracowany przez biuro konstrukcyjne Suchoja. Pierwszy egzemplarz seryjny powstał w fabryce w Nowosybirsku, w roku 1971.

Już niebawem zagości też na gdyńskim niebie podczas najbardziej znany zespół akrobacyjny Sił Powietrznych RP - Zespół Akrobacyjny "Orliki", który od zawsze wzbudza podziw i uznanie wśród fanów awiacji. Kunszt pilotażu oraz precyzja latania na najwyższym poziomie jest znakiem rozpoznawczym pilotów z Radomia.

 

Kolejną niespodzianką, jaką przygotowano na gdyńskie pokazy będą dwa amerykańskie samoloty T-6 Harvard. Co więcej, wspólny pokaz wykonają z trzema samolotami PZL "Orlik". Niecodzienne połączenie przeszłości z teraźniejszością. Już wkrótce zobaczycie ich nad lotniskiem Gdynia-Kosakowo!

Organizatorzy rozpoczęli także cykl filmowych spotkań z fanami lotnictwa pt. "Road to Gdynia Aerobaltic", które przybliżą im tematykę pokazów lotniczych w Gdyni. To za pomocą krótkich odcinków poruszone zostaną najważniejsze tematy i przedstawione ciekawostki związane z przygotowaniami tego gigantycznego projektu. Pierwszy odcinek, to zaproszenie nie tylko na pokazy Gdynia Aerobaltic. Opisano w nim wyjątkowość i skalę wydarzenia, ale przede wszystkim pokazano, że Gdynia jest miastem nieprzeciętnym, w którym można się zakochać. Jak mówi Wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk: Gdynia zrodziła się z marzeń! A marzenia są po to, by je spełniać. Film można obejrzeć klikając w link: www.facebook.com/gdyniaaerobaltic/videos/324852681509686/

Zaprazszamy w dniach 16-18 sierpnia 2019 r. na Gdynia Aerobaltic Airshow 2019.

Więcej informacji na stronie www.aerobaltic.pl oraz na profilu facebookowym Gdynia Aerobaltic.

Źródło: Aeropact
comments powered by Disqus