Młodzi modelarze AZZ UKS „Jedynka” Hrubieszów na zawodach w Bochni

Mateusz Mięczak zwycięzca w kategorii junior młodszy (fot. Aeroklub Ziemi Zamojskiej)

Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N, „IV Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N o Puchar Prezesa Kopalni Soli” w Bochni odbyły się 3 grudnia 2017 r. Na starcie stanęli zawodnicy z różnych drużyn z całej Polski, m.in.: z Bochni, Zabierzowa Bocheńskiego, Krosna, Tarnobrzegu, Warszawy, Suwałk, Kielc oraz zawodnicy Aeroklubu Ziemi Zamojskiej.

IV Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N o Puchar Prezesa Kopalni Soli w Bochni zostały rozegrane w Kopalni Soli, na podziemnym boisku sportowym w komorze Ważyn, na głębokości 250 m pod ziemią, co było dodatkową atrakcją dla zawodników. Zawodników przygotował instruktor Leszek Kryszczuk.

Warunki zmuszały zawodników do ekspresowej adaptacji zarówno modeli jak i techniki wypuszczania modeli. Niski pułap istotnie zmienił preferencje. Dorzucić model do sklepienia potrafił każdy. Najważniejsza stała się precyzja wyrzutu, wybór miejsca startu i przejście modelu do lotu ślizgowego. Dobry wynik mógł osiągnąć tylko ten zawodnik, którego model na centymetry unikał zderzenia z przeciwległymi ścianami.

Klasa F1N rozwija się intensywnie i dlatego myśląc o dobrych wynikach należy pomyśleć o lepszym dopasowaniu modeli do poszczególnych hal i poszczególnych zawodników. Kto wcześniej to uwzględni ten będzie miał większe szanse.

Miejsca naszych zawodników:

Kategoria wiekowa młodzik
8 miejsce – Karol Szumiata
13 miejsce – Paweł Gumieniak

Kategoria wiekowa junior młodszy
1 miejsce – Mateusz Mięczak
3 miejsce – Piotr Gumieniak

Kategoria wiekowa junior
1 miejsce – Jakub Wezgraj

                     Mateusz Mięczak 1 miejsce w środku ►

Źródło: Aeroklub Ziemi Zamojskiej
comments powered by Disqus