Air Show Gmina Zamość 2016

Air Show Gmina Zamość 2016 (fot. AZZ)

Kultowe gwiazdy na ziemi i w powietrzu!

Podniebne atrakcje już niebawem…

Takiego wydarzenia na zamojskim niebie jeszcze nie było! Już za niespełna miesiąc, 16 lipca,  na lotnisku w Mokrem szykuje się nie lada widowisko z dużą dawką adrenaliny – Air Show Gmina Zamość 2016. Impreza organizowana jest z okazji 40-lecia istnienia Aeroklubu.

Fani lotnictwa i nie tylko, także wszyscy zebrani goście i uczestnicy będą mogli podziwiać pokazy podniebnych akrobatów, lotnicze i spadochronowe w wykonaniu czołówki polskiego lotnictwa. Nie zabraknie też pięknych maszyn, samolotów cywilnych, wojskowych oraz zabytkowych.

Gośćmi pikniku będą m.in. Grupa Akrobacyjna Żelazny, Zespół akrobacyjny - Biało-Czerwone Iskry oraz Artur Kielak, mistrz Polski w akrobacji samolotowej, wielokrotny medalista i aktualny wicemistrz Wielkiej Brytanii w akrobacji samolotowej w klasie Unlimited, zdobywca srebrnego medalu i tytułu wicemistrza  świata Światowych Igrzysk Lotniczych w Dubaju.

 
Grupa Akrobacyjna Żelazny (fot. AZZ)

Więcej szczegółów organizatorzy na razie nie zdradzają, zapewniają jednak, że przygotowują "moc atrakcji na światowym poziomie".

Na zakończenie podniebnych niespodzianek odbędzie się koncert zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz. Ta legendarna formacja obchodzi 25-lecie istnienia. W tym roku zespół wygrał Premiery na festiwalu w Opolu. Zdobył też szereg nagród specjalnych.

Wydarzeniu patronuje Wójt Gminy Zamość.

Joanna Giruć

Źródło: Aeroklub Ziemi Zamojskiej
comments powered by Disqus