Konkurs fotograficzny 100 Lecie Lotnictwa

Konkurs fotograficzny z okazji 100lecia lotnictwa na ziemi piotrkowskiej

Focus zaprasza wszystkich pasjonatów fotografii do wzięcia udziału w konkursie „Piotrkowskie lotnisko w obiektywie”. Dla laureatów będą nagrody. Zwycięzca będzie mógł wziąć udział w certyfikowanym kursie szybowcowym! To nie koniec atrakcji. Od 8 do 31 lipca w reprezentacyjnej części galerii, obok fontanny, będzie można zobaczyć ekspozycję „Lotnictwo na ziemi piotrkowskiej – historia i teraźniejszość”. 

Latem 1913 roku z lotniska w Piotrkowie Trybunalskim wystartował pierwszy szybowiec. Tak zaczęła się historia: pilotów, lotniska oraz sportów lotniczych na ziemi piotrkowskiej. Z okazji 100-lecia lotnictwa na ziemi piotrkowskiej galeria Focus Mall Piotrków Trybunalski zaprasza na konkurs fotograficzny oraz na wystawę, którą tworzą unikalne eksponaty i zdjęcia.

Składa się na nią kilkanaście wielkoformatowych fotografii przedstawiających historię i czasy teraźniejsze awiacji. Znajdzie się na niej także kilka niezwykłych przedmiotów m.in. wspaniały model pierwszego piotrkowskiego szybowca z 1913 r. w skali 1:2,5 oraz śmigłowiec Świerszcz.

Prace na konkurs fotograficzny można zgłaszać do 22 lipca (włącznie). Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż 26 lipca. Tematem przewodnim jest życie piotrkowskiego lotniska: jego krajobraz, przyroda, architektura, wydarzenia, które dzieją się na nim, a także stałe i ruchome elementy lotniska.

Nagrodą główną w konkursie jest certyfikowany kurs szybowcowy do zrealizowania w Aeroklubie Ziemi Piotrkowskiej. Druga nagroda to aparat fotograficzny Samsung NX1000 z obiektywem 20-50mm, zdobywca trzeciego miejsca otrzyma bon na zakupy o wartości 300 zł do salonu Fotojoker w galerii Focus Mall. Na kolejne 7 osób czekają podwójne zaproszenia do kina Helios. 

Po zakończeniu konkursu 10 nagrodzonych prac zostanie wystawionych w galerii Focus Mall. Będą one także opublikowane w „Tygodniku Trybunalskim”.

Regulamin konkursu dostępny jest w biurze Administracji Focus Mall Piotrków Trybunalski oraz na stronie galerii: www.focusmall-piotrkowtrybunalski.pl

Źródło: Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej
comments powered by Disqus