Historyczna wizyta dwóch Prezydentów na lotnisku Piotrków Trybunalski

Okolicznościowy obelisk na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim poświęcony tragicznie zmarłym lotnikom (fot. azp.com.pl)

W sobotę, 25 marca, o 11:00 na lotnisku w Piotrkowie będzie miała miejsce historyczna wizyta dwóch prezydentów: Polski Andrzeja Dudy i Węgier Jánosa Áder. Wizyta związana jest z trwającymi w Piotrkowie Trybunalskim Dniami przyjaźni polsko-węgierskiej.

Prezydenci Polski i Węgier na lotnisku w Piotrkowie odsłonią okolicznościowy obelisk poświęcony tragicznie zmarłym lotnikom. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11:00 przed budynkiem Aeroklubu. Wejście na teren Aeroklubu tego dnia odbywało sie będzie tylko dla osób i delegacji posiadających zaproszenia.

Wszyscy zainteresowani, którzy chcą obejrzeć uroczystość mogą wejść do strefy widzów od strony restauracji ODLOT. Zapraszamy.

Prezydenci odsłonią tablicę Eugeniusza Sziklay, porucznika – pilota armii austro-węgierskiej (I WŚ), absolwenta szkoły oficerskiej  marynarki w Brasov, który zginął podczas swego 13 skoku z samolotu w Piotrkowie Trybunalskim, 26 września 1925 roku.

Jutro dwóch pilotów szybowcowych Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej Patryk Gąsior i Dawid Skrzypczyk oraz Ewelina Osuch, tworząc poczet sztandarowy, zaprezentują przy kamieniu pilotów w obecności Prezydentów Polski i Węgier nowy sztandar Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej ufundowany przez firmę Haftina członka Aeroklubu Gabriela Michalskiego.

Poświęcenie sztandaru zostanie dokonane najprawdopodobniej 2 lipca podczas Międzynarodowej Wystawy Lotniczej FLY FEST.

 

Źródło: Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej
comments powered by Disqus