FLY FEST 2017 już niedługo

FLY FEST 2017

Już za niecałe trzy togodnie fani lotnictwa spotkają się na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej na Międzynarodowej Wystawie Lotniczej FLY FEST.

Znamy już sporo atrakcji tegorocznej imprezy, ale to jeszcze nie wszystko. Na pokaz w Piotrkowie prosto ze Szwecji przyleci znakomity pilot akrobacyjny z grupy Scandinavian Airshow. Jacob Holländer to druga generacja rodziny z tradycjami lotniczymi air show. Jego ojciec Pierre Holländer założył firmę w 1977 roku. Jacob zaczął podążać za ojcem uczestniczącym w pokazach lotniczych, by w wieku już 6 lat zacząć odkrywać świat akrobacji.

Jacob oprócz latania pokazowego jest dowódcą i instruktorem w Scandinavian Airlines. Urodził się 2 sierpnia 1972 r., zaczął latać na szybowcach w wieku 14 lat doskonaląc swoje umiejętności, by stać się dzisiaj jednym z najlepszych pilotów akrobacyjnych na świecie. Jacob wystąpi w Piotrkowie Trybunalskim.

 

AIR-2-AIR po raz drugi na EPPT

Partnerem Międzynarodowej Wystawy Lotniczej FLY FEST 2017 jest grupa najlepszych fotografów lotniczych Air-2-Air Meeting. Zapowiada się duża ilość pięknych zdjęć, to pewne. Hesja Air-Art Photography zbiera najlepszą ekipę. Prace jednego z najlepszych fotografów lotniczych znaleźć można na stronie Sławka HESJA Krajniewskiego. W trakcie FLY FEST planowana jest druga sesja Air-2-Air

Pierwsza sesja projektu "Air-to-air Meeting", którego celem jest robienie zdjęć air-to-air odbyła się 12 maja 2017 r. na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Do zdjęć pozowali piloci: Artur Kielak, Wojciech Krupa (Grupa Akrobacyjna "Żelazny"), Piotr Haberland (Grupa Akrobacyjna "Żelazny"), Zbigniew Chłopecki (Fundacja An-2 "Wiedeńczyk") oraz Jerzy Antonkiewicz (Fundacja An-2 "Wiedeńczyk"). Zdjęcia wykonywano z pokładu samolotu Skyvan pilotowanego przez Piotra Jafernika i Edytę Bulowską. Po więcej informacji i zdjęć zapraszamy na fanpage projektu: www.facebook.com/airtoairmeeting/

 

Tadeusz Sznuk na piotrkowskim lotnisku

Tego Pana pewnie doskonale kojarzycie, redaktor Tadeusz Sznuk, pilot i pasjonat awiacji. Znany dziennikarz radiowy i telewizyjny jest także pilotem samolotów i helikopterów, prowadził i komentował różne imprezy lotnicze (m.in. Air Show 2009 w Radomiu, Piknik Lotniczy w Płocku, Mazury Airshow w Giżycku oraz trzy poprzednie festiwale FLY FEST).

 

Redaktor Tadeusz Sznuk przyjeżdża na FLY FEST na lotnisko do Piotrkowa... bo lubi i ceni atmosferę piotrkowskiego lotniska. W tym roku też posłuchacie wspaniałych relacji podniebnych akrobacji.

Zapraszamy na piotrkowskie lotnisko w dniach 1-2.07.2017 r. na FLY FEST 2017. Wstęp wolny.


Przeczytaj również:
Na FLY FEST 2017 zapraszamy do Piotrkowa

Źródło: Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej
comments powered by Disqus