Zawody makiet w klasie F4H-P – Płock 2021 rozegrane

Uczestnicy zawodów makiet w klasie F4H-P - Płock 2021 (fot. Wojciech Stasiak)

W sobotę (11 września), na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, odbyły się zawody makiet latających samolotów w klasie F4H-P.

Zawodnicy przyjechali ze znanymi z poprzednich edycji zawodów modelami, ale pojawiły się też nowości. Niewątpliwą perełką był model “Karasia” wystawiony do obejrzenia na wystawce statycznej – makieta ważąca ok. 26 kg. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem wykonania tego modelu począwszy od wnętrza kabiny, onitowania i pozostałych szczegółów konstrukcyjnych.

Zawody rozpoczęły się bardzo wcześnie od oceny statycznej. Ocena poszła bardzo sprawnie i już ok godz. 10:30 sędziowie zarządzili start pierwszej kolejki lotów.

W tym roku modelarze położyli mocny nacisk na przygotowanie pola lotów. Żaden z modeli nie miał kłopotów ze startem czy lądowaniem. Pogoda do latania była idealna. No, może troszkę przeszkadzał kręcący wiaterek. Udało się rozegrać 3 kolejki lotów, które finalnie zdecydowały o końcowej klasyfikacji.

Tę edycję wygrał Darek Dylak po pięknych lotach japońskiego “Zera”. Drugie miejsce przypadło w udziale Marcinowi Janoszukowi latającemu już któryś sezon modelem Sea Fury, a trzecie miejsce zajął Marcin Żyła ze Zlinem Z-50LS w malowaniu grupy “Żelazny”.

Organizatorem zawodów była sekcja modelerska Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, a sędziami w tej edycji byli: Piotr Piszczek, Filip Szymański i Stanisław Maciąg.

– Dziękujemy sędziom i wszystkim zawodnikom za świetną sportową atmosferę. Miło było Was kolejny raz widzieć! – mówią organizatorzy. Sekcja modelerska Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej dziękuje również sponsorom, bez których te zawody byłyby mocno skromniejsze, o ile w ogóle by się odbyły – firmie Petrotel Sp. z o.o i sklepowi modelarskiemu Ol-Pen Model, które już od jakiegoś czasu wspierają poczynania sekcjimodelarskiej.

Więcej zdjęć z zawodów makiet w klasie F4H-P na stronie www.aeroklubplock.pl

Źródło: Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
comments powered by Disqus