Przejdź do treści
Piknik Lotniczy w Laszkach (fot. Aeroklub Ziemi Jarosławskiej)
Źródło artykułu

Piknik Lotniczy w Laszkach

Aeroklub Ziemi Jarosławskiej, najmłodsze stowarzyszenie – klub sportowy działający od 2007 roku, zaprasza fanów lotnictwa na Piknik Lotniczy, który odbędzie się 6 października 2019 r. na lądowisku aeroklubowym Laszki.

Wydarzenie przeznaczone jest dla osób w każdym wieku. Organizatorzy przewidzieli sporo trakcji dla najmłodszych. Wstęp bezpłatny.

Rozpoczęcie Pikniku oraz pierwszy blok pokazów lotniczych już o godzinie 10:00. Drugi blok pokazów lotniczych zaplanowano na godz. 16:00. W najbliższą niedzielę precyzję w locie zaprezentuje formacja Cellfast Flying Team, która powstała w Krośnie. Trzy samoloty, ale możliwości mnóstwo. W repertuarze mają widowiskowe mijanki, przegrupowania czy precyzyjne rozejścia. W programie pokazów znalazły się również: desant skoczków spadochronowych, pokaz szybowców w locie, wielohol szybowców, pokaz samolotów Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej, skok ze spadochronem z szybowca. Podczas niedzielnego pikniku wystąpi również Maciej Pospieszyński – pilot szybowcowy i samolotowy, dwukrotny mistrz świata akrobacji szybowcowej w kategorii Unlimited.

Na lądowisku w Laszkach odbędą się też zawody samodzielnie zbudowanych szybowców. Będzie też można zobaczyć pokaz lotów modeli odrzutowych, akrobacyjnych oraz dronów. Organizatorzy zaplanowali też warsztaty dla dzieci z budowy modeli szybowców.

Na fanów lotnictwa będzie czekała również wystawa statyczna sprzętu lotniczego i symulator szybowca. Będą też loty widokowe i zapoznawcze.

Na najmłodszych będzie czekała strefa darmowych atrakcji. Organizatorzy nie zapomnieli o punktach gastronomicznych.

Jeszcze raz Aeroklub Ziemi Jarosławskiej zaprasza 6 października na Piknik Lotniczy na lądowisku Laszki.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony