7 Wiosenny Obóz Przelotowy LUBIN 2017

Wiosenny Obóz Przelotowy LUBIN (fot. Aeroklub Zagłębia Miedziowego)

Aeroklub Zagłębia Miedziowego zaprasza do udziału w 7 Wiosennym Obozie Przelotowym LUBIN 2017. Właśnie ruszyły zapisy. 7 WOP Lubin 2017 rozpocznie się 15 czerwca 2017 roku a zakończy 1 lipca 2017 roku.

Celem 7 WOP Lubin 2017 jest: doskonalenie umiejętności przelotowych, zdobywanie warunków do licencji oraz odznak, podniesienie kwalifikacji pilotów, trening oraz ustanawianie rekordów szybowcowych.

Uczestnicy 7 WOP Lubin 2017 powinni posiadać: ważną licencję pilota szybowcowego, orzeczenie lotniczo-lekarskie z ważnością co najmniej do dnia 1 lipca 2017 roku oraz książkę pilota szybowcowego z ważnym wpisem KWT i KTP, uprawnienie do startów holowanych za samolotem, a także uprawnienie do wykonywania lotów na typie szybowca, na którym pilot wykonywać będzie loty.

Warunkiem uczestnictwa w Obozie jest Wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszenia uczestnictwa dostępnego na stronie: www.eplu.eu/zgloszenie-uczestnicwa-7-wop.php

Ilość uczestników 7 WOP jest ograniczona do 40 pilotów (spoza AZM). W przypadku większej liczby zgłoszeń  zostanie  utworzona  lista  rezerwowa,  a o  pierwszeństwie  udziału  w 7 WOP Lubin 2017 decydować będzie kolejność zgłoszeń i wpłaty wpisowego.

Do udziału w 7 WOP Lubin 2017 dopuszczone będą wszystkie typy szybowców jedno i dwumiejscowych. Do udziału dopuszczone będą szybowce z sinikiem startowym. Lotnisko w Lubinie posiada asfaltowy pas startowy. Na lotnisku dostępne jest paliwo AVGAS 100LL oraz Jet A1. W pobliżu lotniska znajdują się stacje paliw z paliwem tradycyjnym. Organizator nie zapewnia dostawy paliwa spoza terenu lotniska Lubin.

W ramach zajęć dodatkowych Organizator przewiduje organizację wykładów i seminariów o tematyce lotniczej. Planowane tematy zajęć obejmować będą m.in. przygotowanie do lotów, taktykę przelotową, zarządzanie ryzykiem w czasie przelotów oraz relacje z wypraw szybowcowych.

Więcej szczegółowych informacji w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie: www.eplu.eu.

Źródło: Aeroklub Zagłębia Miedziowego
comments powered by Disqus