11. Wiosenny Obóz Przelotowy LUBIN 2021

Szybowce na lotnisku Lubin (fot. Aeroklub Zagłębia Miedziowego/FB)

Aeroklub Zagłębia Miedziowego zaprasza do udziału w 11. Wiosennym Obozie Przelotowym LUBIN 2021. Rozpoczęły się zapisy. Jedenasta edycja Obozu Przelotowego rozpocznie się 12 czerwca 2021 roku a zakończy 26 czerwca 2021 roku.

Celem 11. WOP Lubin 2021 jest: doskonalenie umiejętności przelotowych, zdobywanie warunków do licencji oraz odznak, podniesienie kwalifikacji pilotów, trening oraz ustanawianie rekordów szybowcowych.

Uczestnicy 11. WOP Lubin 2021 powinni posiadać: ważną licencję pilota szybowcowego, orzeczenie lotniczo-lekarskie z ważnością co najmniej do dnia 26 czerwca 2021 roku oraz książkę pilota szybowcowego z ważnym wpisem KWT i KTP (ważność KWT i KTP nie dotyczy uczestników zagranicznych), uprawnienie do startów holowanych za samolotem, a także uprawnienie do wykonywania lotów na typie szybowca, na którym pilot wykonywać będzie loty.

Warunkiem uczestnictwa w Obozie jest wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszenia uczestnictwa dostępnego na stronie: www.eplu.eu/zgloszenie-11-wop.php

Ilość uczestników 11. WOP jest ograniczona do 30 pilotów (spoza AZM). W przypadku większej liczby zgłoszeń  zostanie  utworzona  lista  rezerwowa, a o pierwszeństwie udziału w 11. WOP Lubin 2021 decydować będzie kolejność zgłoszeń i wpłaty wpisowego.

Do udziału w 11. WOP Lubin 2021 dopuszczone będą wszystkie typy szybowców jedno i dwumiejscowych. Do udziału dopuszczone będą szybowce z silnikiem startowym. Lotnisko w Lubinie posiada asfaltowy pas startowy.

W ramach zajęć dodatkowych Organizator przewiduje organizację wykładów i seminariów o tematyce lotniczej. Planowane tematy zajęć obejmować będą m.in. przygotowanie do lotów, taktykę przelotową, zarządzanie ryzykiem w czasie przelotów oraz relacje z wypraw szybowcowych.

Więcej szczegółowych informacji w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie: www.eplu.eu

Źródło: Aeroklub Zagłębia Miedziowego
comments powered by Disqus