10. Wiosenny Obóz Przelotowy LUBIN 2020

10. Wiosenny Obóz Przelotowy LUBIN 2020 (fot. Aeroklub Zagłębia Miedziowego)

Aeroklub Zagłębia Miedziowego zaprasza do udziału w 10. Wiosennym Obozie Przelotowym LUBIN 2020. Rozpoczęły się zapisy. Jubileuszowy 10. WOP Lubin 2020 rozpocznie się 13 czerwca 2020 roku a zakończy 27 czerwca 2020 roku.

Celem 10. WOP Lubin 2020 jest: doskonalenie umiejętności przelotowych, zdobywanie warunków do licencji oraz odznak, podniesienie kwalifikacji pilotów, trening oraz ustanawianie rekordów szybowcowych.

Uczestnicy 10. WOP Lubin 2020 powinni posiadać: ważną licencję pilota szybowcowego, orzeczenie lotniczo-lekarskie z ważnością co najmniej do dnia 27 czerwca 2020 roku oraz książkę pilota szybowcowego z ważnym wpisem KWT i KTP (ważność KWT i KTP nie dotyczy uczestników zagranicznych), uprawnienie do startów holowanych za samolotem, a także uprawnienie do wykonywania lotów na typie szybowca, na którym pilot wykonywać będzie loty.

Warunkiem uczestnictwa w Obozie jest wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszenia uczestnictwa dostępnego na stronie: www.eplu.eu/zgloszenie-uczestnicwa-10-wop.php

Ilość uczestników 10. WOP jest ograniczona do 30 pilotów (spoza AZM). W przypadku większej liczby zgłoszeń  zostanie  utworzona  lista  rezerwowa, a o pierwszeństwie udziału w 10. WOP Lubin 2020 decydować będzie kolejność zgłoszeń i wpłaty wpisowego.

Do udziału w 10. WOP Lubin 2020 dopuszczone będą wszystkie typy szybowców jedno i dwumiejscowych. Do udziału dopuszczone będą szybowce z silnikiem startowym. Lotnisko w Lubinie posiada asfaltowy pas startowy. Na lotnisku dostępne jest paliwo AVGAS 100LL oraz Jet A1. W pobliżu lotniska znajdują się stacje paliw z paliwem tradycyjnym. Organizator nie zapewnia dostawy paliwa spoza terenu lotniska Lubin.

W ramach zajęć dodatkowych Organizator przewiduje organizację wykładów i seminariów o tematyce lotniczej. Planowane tematy zajęć obejmować będą m.in. przygotowanie do lotów, taktykę przelotową, zarządzanie ryzykiem w czasie przelotów oraz relacje z wypraw szybowcowych.

Więcej szczegółowych informacji w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie: www.eplu.eu.

Źródło: Aeroklub Zagłębia Miedziowego
comments powered by Disqus