Przejdź do treści
Zwycięzcy Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced (fot. Michal Rotko Photography)
Źródło artykułu

XXI Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej rozegrane

Od 28 maja do 4 czerwca, na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie, rozgrywane były XXI Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej.  W rywalizacji uczestniczyli piloci z 8 aeroklubów z Polski oraz pilot z Japoni. Szybowników rywalizowali nie tylko o tytuł Mistrza Polski, ale również o prawo do startu na Mistrzostwach Świata.

Już od pierwszej konkurencji w klasie Advanced na prowadzenie wysunęła się Agata Nykaza. Również wysoko od pierwszej konkurencji był Michał Klimaszewski oraz Mirosław Wrześniewski. Cała trójka zawodników podczas wszystkich konkurencji utrzymywała się w ścisłej czołówce, nie odpuszczając aż do końca zawodów.

Ostatecznie po rozegraniu sześciu konkurencji, podczas których zawodnicy lecieli jeden program dowolny znany, cztery nieznane i jeden dowolny nieznany Mistrzem Polski w klasie Advanced został Michał Klimaszewski (Aeroklub Częstochowski), drugie miejsce zajęła Agata Nykaza (Aeroklub Poznański), a na trzecim miejscu uplasowała się Michał Wrześniewski (Aeroklub Poznański).

Wyniki w klasie Advanced:

Zwycięzcą Międzynarodowych Zawodów w Akrobacji w klasie Unlimited został Stanisław Makula (Aeroklub Pomorski/Makula Aerobatic Team).

Wyniki poszczególnych konkurencji można zobaczyć na stronie: www.wrocloveskyclub.pl


(fot. Michal Rotko Photography)
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony