Przejdź do treści
Piknik z okazji Święta Lotnictwa na lotnisku w Szymanowie
Źródło artykułu

Piknik z okazji Święta Lotnictwa na lotnisku w Szymanowie

Zapraszamy bardzo serdecznie na Piknik z okazji Święta Lotnictwa na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie. Wspaniała impreza dla całych rodzin, wizyta w Aeroklubie w dniu 28.08.2016 r. to doskonały sposób na miłe spędzenie ostatniej niedzieli sierpnia. Otwarcie Pikniku o godz. 10:00.

W trakcie Pikniku zostanie rozegrana II edycja Otwartych Modelarskich Zawodów Szybowcowych "Smyki na Start", których organizatorami są: Aeroklub Wrocławski, Fundacja "Smyki na Start" oraz Modelarz Firma Rodzinna ze Zgierza. Każdy zawodnik wykona własny model szybowca PW-5 (z przygotowanych elementów), a następnie odda 5 rzutów. O zwycięstwie zadecyduje uzyskana odległość. Każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy medal, dyplom oraz upominki (dla trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach dodatkowe nagrody). Więcej informacji w Zaproszeniu.

Na lotnisku w Szymanowie organizatorzy zaprezentują kilkadziesiąt typów śmigłowców, samolotów i szybowców – od zrekonstruowanego Bleriot XI z 1909 roku, do najnowocześniejszego samolotu w Polsce – Tecnam 2008JC. Uczestnicy Pikniku zobaczą również samoloty: Bolkow 209, Piper PA 23 Apache, Piper PA 28 Cherokee, Piper PA 34 Seneca, Mooney 20, Jodel DR.1050 Ambassadeur, AT-3, Cessna 150, Cessna 172, TL Sirius, UL Skyline, PZL 104 Wilga, M 18 Dromader, AN-2 oraz śmigłowce Mi-2 i R-44.

W trakcie Pikniku będzie można też podziwiać odwagę skoczków spadochronowych podczas wykonywanych przez nich skoków. Chętni mogą również wyskoczyć z 4 tys. metrów. Oczywiście w tandemie, z najlepszymi instruktorami z Aeroklubu! Zapisy w spadochroniarni od godz. 9:00 rano.

Goście pikniku będą mieli możliwość sprawdzenia swoich sił za sterami prawdziwego symulatora lotniczego. Przez cały dzień dostępna będzie też strefa dla modelarzy pragnących zaprezentować swoje umiejętności. Przez cały piknikowy dzień, od godz. 11:00 będzie możliwość odbywania lotów szybowcowych z aeroklubowymi pilotami.

Organizatorzy zapraszają także pod wielki namiot pneumatyczny, w którym przygotowane będzie stanowisko z Oculusem. Za pomocą tego urządzenia prezentowane są sporty The World Games 2017 w wirtualnej rzeczywistości, nagrane w technologii 360 stopni, która umożliwia wcielenie się w rolę zawodnika min. wspinającego się po ściance czy lecącego na motoparalotni.

Koncerty i atrakcje na scenie muzycznej zapewni Agnes & Band.

Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw oraz na spotkania z animatorami, którzy przygotowali mnóstwo atrakcji i przez cały dzień będą na terenie pikniku.

Nie zabraknie pysznego jedzenia przez cały czas trwania pikniku. Dania z grilla oraz napoje dla dzieci i dorosłych.

Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony