XVII Włocławskie Zawody Balonowe 2017 i Balonowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2017

Włocławskie Zawody Balonowe (fot. Kacper Kolibowski)

W dniach 21-24 września 2017 r. na podwłocławskim lotnisku Kruszyn odbędzie się już siedemnasta edycja zawodów, które na dobre wpisały się w kalendarz imprez Włocławka i regionu. Odbywające się zwyczajowo w drugiej połowie lata zawody od prawie dwudziestu lat przyciągają olbrzymią uwagę zarówno mieszkańców Włocławka i regionu, jak i widzów z innych rejonów Polski, których liczba z roku na rok ciągle wzrasta.

XVII Włocławskie Zawody Balonowe 2017 – bo o nich mowa, organizowane przez Aeroklub Włocławski, rozpoczną się za nieco ponad tydzień. Na chwilę obecną, oficjalnie do udziału w zawodach zgłosiło się 14 załóg balonowych z całej Polski i załoga z Litwy. Dodatkowo jedna załoga uczestniczyła będzie w zawodach jako tzw. „fiesta” – latając w trakcie zawodów rekreacyjnie. Do Aeroklubu Włocławskiego napływają kolejne zgłoszenia. Organizatorzy liczą, że jak co roku, również i tym razem nad Włocławkiem będzie można zobaczyć przynajmniej około 20-25 balonów.

Aeroklub Włocławski i Włocławek reprezentowało będzie czterech pilotów – Bartosz Nowakowski, pilot balonu Anwil S.A. Grupa Orlen, Dominik Nowakowski, pilot balonu Anwil S.A. Włocławek, Arkadiusz Iwański, pilot balonu Gaspol Energy oraz Dariusz Iwański, pilot balonu Gaspol. Zawody te będą szczególne, ponieważ w ramach tegorocznych Włocławskich Zawodów Balonowych planowane jest rozegranie Balonowych Mistrzostw Polski Juniorów 2017.

Organizatorzy przypominają, że warunkiem uczestnictwa jest: minimalny nalot jako dowódca balonu: 50 godzin; posiadanie ważnej licencji sportowej FAI; posiadanie ważnej licencji pilota balonowego przez okres 12 miesięcy przed rozpoczęciem zawodów; posiadanie książki balonu (aktualne świadectwo sprawności technicznej, świadectwo rejestracji, ubezpieczenie).

Zapraszamy kolejnych pilotów balonowych do przesyłania swoich zgłoszeń do udziału w XVII Włocławskich Zawodach Balonowych 2017 oraz Balonowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2017 za pośrednictwem Elektronicznego Formularza Zgłoszeniowego w terminie do 15.09.2017 r.

Zawody będą rozgrywane będą według następującego programu:

20.09.2017 (Środa):
Przyjazd organizatorów

21.09.2017 (Czwartek):
13.00 - 15.00 – Rejestracja Załóg (Lotnisko Kruszyn)
15.00 – Odprawa Generalna
16.00 – Odprawa przedlotowa i lot wieczorny

22.09.2017 (Piątek):
05.45 – Odprawa przedlotowa – lot poranny
16.00 – Odprawa przedlotowa – lot wieczorny
21.00 – Wieczorna Gala Balonowa (Włocławek)

23.09.2017 (Sobota):
05.45 – Odprawa przedlotowa – lot poranny
16.00 – Odprawa przedlotowa – lot wieczorny
21.00 – Zakończenie zawodów (Lotnisko Kruszyn)

24.09.2017 (Niedziela):
Wyjazd uczestników

Aeroklub Włocławski informuje, że powyższy program może jeszcze ulec nieznacznym zmianom. Szczegóły dotyczące wieczornej gali balonowej zostaną podane wkrótce. Wszelkie informacje o zawodach oraz wyniki i zdjęcia, będzie można znaleźć na oficjalnej stronie Włocławskich Zawodów Balonowych – www.balonywloclawek.pl oraz na oficjalnej stronie internetowej Aeroklubu Włocławskiego – www.aeroklub.wloclawek.pl.

Jednocześnie Aeroklub Włocławski przypomina, że wszelkie informacje odnośnie miejsc startów, kierunku lotów i przewidywanego rejonu lądowań balonów, ustalane są na odprawach przedlotowych i organizatorzy zawodów będą informowali o tym na bieżąco na wyżej wymienionych stronach internetowych.

Więcej informacji w Zaproszeniu.

Źródło: Aeroklub Włocławski
comments powered by Disqus