XVII Włocławskie Zawody Balonowe 2017 i Balonowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2017 rozpoczęte

Włocławskie Zawody Balonowe (fot. Kacper Kolibowski)

Wczoraj na podwłocławskim lotnisku Kruszyn rozpoczęła się już siedemnasta edycja zawodów, które na dobre wpisały się w kalendarz imprez Włocławka i regionu. Odbywające się zwyczajowo w drugiej połowie lata zawody od prawie dwudziestu lat przyciągają olbrzymią uwagę zarówno mieszkańców Włocławka i regionu, jak i widzów z innych rejonów Polski, których liczba z roku na rok ciągle wzrasta.

Do udziału w XVII Włocławskich Zawodach Balonowych 2017 – bo o nich mowa, organizowanych przez Aeroklub Włocławski, zgłosiło się 14 załóg balonowych – w tym dwanaście z całej Polski i dwie załogi z Litwy.

Aeroklub Włocławski i Włocławek reprezentuje trzech pilotów – Bartosz Nowakowski, pilot balonu Anwil S.A. Grupa Orlen, Arkadiusz Iwański, pilot balonu Gaspol Energy oraz Dariusz Iwański, pilot balonu Gaspol. Zawody te będą szczególne, ponieważ w ramach tegorocznych Włocławskich Zawodów Balonowych planowane jest rozegranie Balonowych Mistrzostw Polski Juniorów 2017.

Zawody rozpoczęły się w czwartek, 21.09.2017 odprawą generalną załóg, która rozpoczęła się o godzinie 15:45. Po dość długim oczekiwaniu na poprawię pogody, ekipy balonowe wyruszyły z lotniska Kruszyn w wyznaczone miejsca, aby wystartować do pierwszych konkurencji zawodów. Na początek zaplanowano krótki lot w rejonie lotniska. Niestety z powodu niesprzyjających warunków pogodowych – opadów deszczu, pierwszy lot zawodów został odwołany.

Na dziś zaplanowano dwa kolejne loty. Niestety pogoda wciąż nie daje za wygraną i pierwszy, poranny lot w dniu dzisiejszym został odwołany, tak, jak wczoraj – z powodu silnych opadów deszczu. Dzisiaj, 22 września, o godzinie 21:00 na boisku miejskim u zbiegu ulic Wiejskiej i Zbiegniewskiej we Włocławku, odbędzie się Wieczorna Gala Balonowa.

Na sobotę również zaplanowano dwa loty: godz. 5:30 – Odprawa przedlotowa – lot poranny, godz. 16:00 – Odprawa przedlotowa – lot wieczorny. A o godzinie 21:00 na lotnisku Kruszyn odbędzie się zakończenie zawodów.

Wszelkie informacje o zawodach oraz wyniki i zdjęcia, będą można Państwo znaleźć na oficjalnej stronie Włocławskich Zawodów Balonowych – www.balonywloclawek.pl oraz na oficjalnej stronie internetowej Aeroklubu Włocławskiego – www.aeroklub.wloclawek.pl.

Jednocześnie Aeroklub Włocławski przypomina, że wszelkie informacje odnośnie miejsc startów, kierunku lotów i przewidywanego rejonu lądowań balonów, ustalane są na odprawach przedlotowych i organizatorzy będą informowali o tym na bieżąco na wyżej wymienionych stronach internetowych.

Źródło: Aeroklub Włocławski
comments powered by Disqus