Mistrzostwa Świata 2018 we Włocławku pod patronatem Prezydenta RP

Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych oraz Balonowe we Włocławku

Aeroklub Włocławski im. Stanisława Skarżyńskiego poinformował, że w roku 2018  będzie organizatorem i gospodarzem dwóch imprez najwyższej rangi w lotnictwie i modelarstwie kosmicznym.

Będą to Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych 2018, które odbędą się w dniach 29.07–04.08.2018 r. oraz 4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018, które odbędą się w dniach 11–16.09.2018 r. Organizacja tych zawodów została powierzona Aeroklubowi Włocławskiemu przez Międzynarodową Federację Lotniczą FAI. Będą to jedne z największych imprez modelarskich i lotniczych tego roku.

Jednocześnie Aeroklub Włocławski poinformował, że oba wydarzenia zostały objęte Patronatem Honorowym przez Prezydenta Rzeczypospolitej, Andrzeja Dudę jako imprez najwyższej rangi w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Aktualnie trwa przyjmowanie zgłoszeń tych mistrzostw. Spodziewamy się udziału kilkuset uczestników z całego świata. Tradycyjnie spodziewamy się udziału licznych widzów z Polski oraz kibiców i obserwatorów z całego świata – mówi Marek Koziński, Dyrektor Aeroklubu Włocławskiego.

Już dziś Aeroklub Włocławski zaprasza na wyżej wymienione zawody. Zaprasza również do odwiedzania strony internetowej Aeroklubu Włocławskiego – www.aeroklub.wloclawek.pl oraz oficjalnych stron zawodów – www.juniorworlds2018.com (Balonowe MŚ 2018) i www.spacemodels.pl (MŚ Modeli Kosmicznych 2018).

Źródło: Aeroklub Włocławski
comments powered by Disqus