Mistrzostwa Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2017 w klasie F7A rozegrane

Mistrzostwa Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze (fot. aeroklub.wloclawek.pl)

W dniu 26.03.2017 r. na lotnisku Kruszyn odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2017 pn. „30 Mały Puchar Gordona Bennetta” w klasie F7A.

W zawodach udział wzięło 30 zawodników z Polski w klasach F7A/M i F7A/M Open (zespołowo), a także w kategorii drużynowej.

Zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze i nawet pogoda, pomimo tego, że dzień wcześniej nie napawała optymizmem w dniu zawodów poprawiła się i była wręcz idealna do przeprowadzenia zawodów, dzięki czemu z powodzeniem udało się rozegrać wszystkie konkurencje Mistrzostw Polski. Wszystkim uczestnikom zapewniono gorące napoje oraz obiad.

Mistrzowie i Wicemistrzowie wszystkich kategorii zostali uhonorowani medalami, pucharami i dyplomami. Poniżej przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

F7A/M (indywidualna):

1. Zuzanna Rosińska – Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
2. Mateusz Świercz – Aeroklub Włocławski
3. Barbara Piotrowicz – Aeroklub Łódzki

F7A/M Open (zespołowa):

1. Wiktor Wawrzonkoski i Wiktor Adamski
    – Aeroklub Włocławski
2. Szymon Rosiński i Wiktor Węglewski
    – Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
3. Filip Menard i Jan Menard
    – Aeroklub Nadwiślański

Drużynowo:

1. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
2. Aeroklub Włocławski
3. Aeroklub Łódzki
                             
                   Zwycięzcy - Klasa F7AM (fot. Kacper Kolibowski) ->

 
Zwycięzcy - Klasa F7AM Open    (fot. Kacper Kolibowski)     Zwycięzcy - Klasyfikacja Drużynowa

Jednocześnie Aeroklub Włocławski poinformował, że w dniach 24 – 26 marca w aeroklubie odbyło się szkolenie instruktorów modelarstwa lotniczego i kosmicznego z udziałem kandydatów na instruktorów w liczbie 35 osób z całej Polski. Organizatorem szkolenia był Aeroklub Włocławski i Komisja Modelarska Aeroklubu Polskiego Kandydaci na instruktorów uczestniczyli w szkoleniu teoretycznym, jak również - w dniu 26 marca, odbyli odpowiednie szkolenie praktyczne. Po zaliczeniu stosownych egzaminów, otrzymali uprawnienia instruktorów modelarstwa lotniczego i kosmicznego klasy III.

Źródło: Aeroklub Włocławski
comments powered by Disqus