Kolejna edycja Drzwi Otwartych Aeroklubu Włocławskiego

Drzwi Otwarte Aeroklubu Włocławskiego (fot. aeroklub.wloclawek.pl)

Już w najbliższą sobotę na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego odbędzie się kolejna edycja Drzwi Otwartych organizowanych pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 100-lecie Lotnictwa Polskiego i 60-lecie lotnictwa na Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

W ramach imprezy w dniu 9 listopada 2019 r. przeprowadzone zostaną otwarte Mistrzostwa Latawcowe – zawody odbędą się w formie zabawy, w związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych (bez ograniczeń wiekowych) ze swoimi latawcami na lotnisko w Kruszynie, zapisy odbędą się w dniu zawodów między godziną 9:00, a 10:00. Dla zwycięzców organizatorzy przewidują nagrody w postaci lotów zapoznawczych szybowcem lub samolotem.

W przypadku niesprzyjającej pogody, Mistrzostwa Latawcowe zostaną rozegrane w formie konkursu na najlepiej wykonany latawiec.

W ramach Drzwi Otwartych będzie okazja do odbycia lotów zapoznawczych, zapoznania się z ofertą szkoleniową Aeroklubu Włocławskiego, obejrzenia aeroklubowych statków powietrznych, a także do zapoznania się z pracą modelarni na lotnisku w Kruszynie.

Impreza odbędzie się w godzinach 10:00 – 14:00.

Następna edycja Drzwi Otwartych zaplanowana jest na sobotę 16 listopada, w ramach niej przeprowadzone zostaną zawody szybowcowe na celność lądowania.

Więcej informacji na stronie www.aeroklub.wloclawek.pl

Źródło: Aeroklub Włocławski
comments powered by Disqus